Студенти ТНПУ дізнавалися  про особливості роботи кореспондента (ВІДЕО, ФОТО)

Студенти ТНПУ дізнавалися

про особливості роботи кореспондента

Студенти другого курсу спеціальності “Журналістика” групи Ж-24 розпитали журналістів-практиків про специфіку роботи кореспондентів:

• як працювати в медіа;

• як долати труднощі;

• що важливе у роботі кореспондента;

• як дотримуватись балансу думок у матеріалі.

На лабораторному занятті в рамках дисципліни «Журналістський фах: аналітична журналістика і кореспондентська діяльність» майбутні журналісти разом із викладачкою кафедри журналістики, кандидаткою наук із соціальних комунікацій Драган-Іванець Наталією Василівною дізнавалися про всі таємниці роботи кореспондента. Студенти самостійно шукали контакти журналістів, спілкувалися з ними, опрацьовували та аналізували зібраний матеріал.

«Кореспондент – це психолог», – Яна Шайнюк «TV-4»

Бути кореспондентом – це про вміння відчувати людей, знайти певний зв’язок з людиною, ключик до того, аби герой відкрився тобі. Бути журналістом – це вміти шукати теми, аналізувати інформацію та бути обізнаним у всьому. Важливо повідомляти останні новини правдиво, об’єктивно та цікаво. Кореспонденту треба домовитись про день, час і локацію зйомки. Після усіх етапів він приступає до написання сюжету, який має перевірити редактор. Поправивши текст та титри, кореспондент начитує матеріал і відправляє на монтаж. Далі перевірка готового сюжету і він потрапляє в екран телевізора, а кореспондент вирушає у пошуках нових тем і героїв.

«Не буде контакту – не буде розмови», – Поліна Дайнега «20 хвилин»

Кореспондент повинен знаходити людей для матеріалу, контактувати, домовлятись і потім спілкуватись. Бувають труднощі з героями, адже не всі готові одразу відкритись. Потрібно відразу все знімати без перезапису. Важливо вміти розговорити людину, бути обізнаним у темі та говорити лаконічно.

«Кореспондент – це завжди про оперативність», – Ольга Коваль «Твоє місто»

Це постійна робота з пошуком актуальної інформації, її оперативним збором і подачею (чи то текстовою, чи то телевізійною) з місця події. Ще одна особливість – напрацьована база знань та контактів у різних сферах (політика, економіка, спорт, культура, мистецтво тощо).

«Кореспондент – це готова до всього людина», – Оксана Мацьопа «Тернопіль 1»

Потрібно бути готовим, що у будь-який момент весь графік зміститься, спікери в останній момент можуть відмовитись говорити, треба оперативно реагувати на якусь НС (надзвичайну ситуацію), чи підстрахувати колегу, не знаючи контексту теми її роботи.

«Професія, яка не терпить пасивних людей», – Мирослава Західна «Суспільне»

Кореспондент – професія, яка потребує відповідальності, уважності, зібраності, вміння швидко реагувати. Кореспондент повинен дбати про баланс у своєму матеріалі – мають бути присутні думки обох сторін конфлікту. Навіть, якщо це не конфліктний матеріал, повинна бути сторона, яка за та яка проти. Ця професія не терпить пасивних людей та тих, які не прагнуть вдосконалення. Професія кореспондента – нескладна, важливий досвід та бажання.

«Кореспондент має використовувати всі ресурси», – Діана Петровська «TV-4»

Специфіка телевізійного кореспондента в тому, що він має використовувати всі ресурси свого тіла та навичок. Якщо в сайті чи радіо можна чимось обмежитись, то телевізійний журналіст має володіти і грамотою, і спритною комунікацією з людьми, і своїм голосом, і своєю зовнішністю.

«Актуальні теми щодня», – Вадим Єпур
«20 хвилин» та «RIA плюс»

Потрібно продумувати актуальні теми щодня, планувати все з редакцією, обговорювати, а зайве – відкидати. Іноді ще треба добирати інформацію, коментарі, писати інформаційні запити до різних структур, щоб надали конкретні відповіді. У день ми робимо по 2-3 публікації, а то й 4-5. Не завжди легко можна знайти матеріал, потрібно довго сидіти вичитувати закони та нормативно-правові акти.

«Робота як задоволення», – Світлана Шевчук «Вільне життя плюс»

Вмійте відпочивати, пишіть лише про те, що дійсно цікаве Вам. Саме тоді робота вам буде у задоволення і матеріал гарний вийде, бо, пишучи через силу, журналістика вам швидко набридне.

Разом працювали
студенти-журналісти