Психологи ТНПУ долучились до спільного заходу Актуально зараз: Стрес. Тривожність. Людина в умовах війни (ФОТО)

Психологи ТНПУ долучилися

до спільного заходу

Актуально зараз:

Стрес. Тривожність. Людина в умовах війни

8 жовтня напередодні відзначення Дня психічного здоров’я студенти-психологи факультету педагогіки та психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка долучилися до заходу, організованого ГС «Молодіжний Центр Тернополя» «Актуально зараз».

Спікером виступу «Стрес. Тривожність. Людина в умовах війни» було запрошено кандидата психологічних наук, викладача кафедри психології розвитку та консультування ТНПУ імені Володимира Гнатюка Галину Гончаровську. Тема надзвичайно актуальна у теперішній складний час, як для України, так і для кожної особистості зокрема, тому особлива вдячність організаторам заходу за те, що анонсували тему виступу на різних платформах соціальних мереж і залучили молодь до участі.

Актуально зараз  Стрес.Тривожність. Людина в умовах війни
Актуально зараз  Стрес.Тривожність. Людина в умовах війни

Впродовж зустрічі, яка проходила у тренінговій формі, учасники мали можливість ознайомитися із особливостями та психологічними механізмами стресу, усвідомили значимість індивідуального сприйняття стресової ситуації та роль особистої інтерпретації у трансформації стресу в еустрес («позитивний стрес») та дистрес («негативний стрес»). Молодь активно дискутувала під час виконання практичних завдань щодо пошуку власних ресурсів у подоланні складних життєвих ситуацій.

Дискусії та обговорення тривали і під час перерви

Інформація щодо важливості енергетичного особистого потенціалу, ресурсів людини, психологічної та фізіологічної установки на конкретну проблему сприяла усвідомленню значимості вибору стратегії поведінки для запобігання стресу.

Інформаційне повідомлення від спікера щодо психофізіологічних механізмів стресу

Робота у малих групах сприяла об’єднанню учасників, знаходженню цікавих рішень завдань, виокремленню спільних рис, спонукала до встановлення контактів та знайомств.

Робота в мікрогрупах щодо пошуку власних ресурсів та шляхів подалання стресових ситуацій.

Інтерактивні вправи допомогли молодим людям невимушено засвоїти психологічні техніки формування стресостійкості, впевненої поведінки, уміння надавати допомогу собі у важких життєвих ситуаціях та оточуючим людям, які потребують першої психологічної допомоги.

«Людина щаслива й здорова не тоді, коли у неї немає проблем, а тоді, коли вона знає, як їх правильно вирішити» (Хамід Пезешкіан президент Всесвітньої Асоціації Позитивної Психотерапії).

Кандидат психологічних наук,
викладач кафедри психології розвитку та консультування ТНПУ ім.В.Гнатюка,
психолог Центру реабілітації та паліативної допомоги ТМДКЛ
Галина Гончаровська