Співпраця ТНПУ та КНП “Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня” ТОР у процесі підготовки майбутніх фахівців спеціальної та інклюзивної освіти (ФОТО)

Співпраця ТНПУ
та КНП “Тернопільська обласна клінічна
психоневрологічна лікарня” ТОР
у процесі підготовки майбутніх фахівців
спеціальної та інклюзивної освіти

Поєднання теорії і практики у процесі підготовки майбутніх фахівців у ЗВО є однією із умов формування конкурентоспроможного фахівця, готового до роботи у плинних умовах сьогодення. Відтак ЗВО шукають надійних партнерів-стейкхолдерів, які б долучилися не тільки до обговорення змісту ОП з метою приведення їх у відповідність до запитів ринку праці, але й активно долучалися до підготовки майбутніх фахівців в рамках реалізації ОП бакалаврату та магістратури.

Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти факультету педагогіки та психології ТНПУ знайшла надійного партнера серед роботодавців Тернопілля - КНП “Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня” ТОР. В рамках співпраці з КНП ”ТОКПЛ” ТОР укладено договір про співробітництво на напрацьовано програму спільних активностей на 2022 рік, низку з яких вже вдалося вдало реалізувати.

Зокрема, за сприяння ТНПУ на базі дитячого відділення КНП “Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня” ТОР облаштовано та відкрито кімнату сенсорної інтеграції для дітей, які потребують корекції психічного розвитку та створено ресурсну базу студентам ОП «Логопедія. Спеціальна психологія» та ОП «Інклюзивна освіта».

Відкриття сенсорної кімнати у КНП ”ТОКПЛ” ТОР
Відкриття сенсорної кімнати у КНП ”ТОКПЛ” ТОР

Студенти третього курсу ОП «Логопедія. Спеціальна психологія» вже попрацювали в дитячому відділені КНП ”ТОКПЛ” ТОР на практичних заняттях з навчальної дисципліни «Педагогічна реабілітація дітей з інтелектуальними порушеннями». Завдяки залученню кваліфікованих працівників відділення студенти мали змогу підібрати діагностичний інструментарій для оцінювання особливих освітніх потреб маленьких пацієнтів закладу, розробити та провести корекційно-розвиткові заняття, взяти участь у роботі міждисциплінарної команди та поспілкуватися із досвідченими працівниками відділення, які радо дали відповіді на усі запитання, що виникали у студентів.

Обговорення методик діагностики ООП дітей

Проведення корекційно-розвиткового заняття

Сесія запитань-відповідей із логопедом

В рамках співпраці також погоджено можливість практичної підготовки студентів ОП спеціальності 016 Спеціальна освіта ОП бакалаврату та магістратури на базі дитячого відділення КНП «Тернопільська  обласна  клінічна  психоневрологічна  лікарня» ТОР; проведення наукових досліджень; організацію та проведення науково-практичного семінару для науковців і практиків з актуальних проблем спеціальної та інклюзивної освіти та спільну розробку навчально-методичного та змістово-технологічного забезпечення.

Тому, сподіваємося, далі буде…

Завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти
Ганна Слозанська