У рамках відзначення тижня турботи про психічне здоров’я студентки психолого-педагогічного відділення провели опитування

У рамках відзначення тижня турботи про психічне здоров’я

студентки психолого-педагогічного відділення провели опитування

Студентки ІІІ курсу психолого-педагогічного відділення Коваль Ольга, Созанська Тетяна та Тислюк Оксана, виконуючи одне із завдань профілактичної практики у психологічній службі ТНПУ, провели анонімне опитування серед здобувачів стосовно їх знань у сфері психічного здоров’я.
Опитано 160 респондентів.

З метою піклування про своє психічне здоров‘я, 106 людей «фільтрують» отриману інформацію, 73 людини читають книги, 59 людей розвивають свої знання у даній сфері, інші - практикують різноманітні методики, ведуть особистий щоденник, допомагають іншим та займаються індивідуальною психотерапією. 15,6% студентів зверталися до фахівця через свій ментальний стан.

73,1% опитуваних в окремі дні відчувають себе на межі. Більшості складно розслабитись. 61,3% відчувають страх без вагомих причин в окремі дні.

Також вплив психічного здоров‘я на фізичне відчували 10,6% майже кожен день, 18,8% - у більш як половину днів, 51,9% - в окремі дні, 18,8% - ніколи.

Для заспокоєння студенти використовують такі методи: 131 людина слухає музику, 88 гуляють на природі, 80 займаються улюбленою діяльністю, 57 малюють, 36 займаються спортом, також дехто знаходить спокій в медитаціях, медикаментозних препаратах для заспокоєння, дихальних вправах, перегляді фільмів, хтось курить, пише музику, прибирає чи плаче.

Більше подано у презентації

rezultaty_opytuvannia

Підсумовуючи результат нашого опитування, можна сказати, що люди більшості ознайомлені з різними методами заспокоєння у цей важкий час, але є і такі, що потребують допомоги для свого психічного здоров’я. Це надзвичайно важливо, адже якщо не ми будемо турбуватись про себе, то інші про нас не подбають.

Більшість людей використовують правильні для себе методи заспокоєння, а саме: слухають улюблену музику, читають книги, гуляють на природі, весело проводять час з улюбленими друзями і т.д., але є люди, яким знадобилась допомога фахівця, тому важливо підтримувати таких людей під час повітряних тривог і взагалі воєнного часу!