Студенти ТНПУ відвідали

Марійський духовний центр «Зарваниця»

«Перемога йде вже пішки! Їй уже зовсім-зовсім недалеко», – написала у своєму вірші Любов Шендеровська. Сьогодні вся світова спільнота в особливій молитві за Україну, її народ! Ми просимо Господи, дай нам таку Силу, якою ми зможемо перемогти не тільки у війні, а саму війну і всіх тих, хто її спричиняє і приніс на землю України. Доземний уклін нашим Героям, які на передовій і ціною власного життя виборюють для нашої країни – Мир, Свободу, Незалежність! Виборюють для нас можливість жити, працювати, навчатись!

Студенти ТНПУ відвідали Марійський духовний центр «Зарваниця»

Глибока шана і щира молитва за кожного українця, який нині в цій боротьбі, пробудили бажання у студентів факультету педагогіки і психології, спеціальностей «Логопедія. Спеціальна психологія» та «Соціальна робота» відвідати разом з викладачами Главацькою О.Л., Олійник Г.М. та Петришин Л.Й. садибу-музей Йосифа Сліпого та Марійський духовний центр Зарваниця. Непохитна віра і безмежна любов до своєї Батьківщини – два крила, які духовно наближають нашу Перемогу!

Студенти ТНПУ відвідали Марійський духовний центр «Зарваниця»

Кожного року ми організовуємо таку поїздку. Емоції від поїздки 20 жовтня 2022 р. – особливі. Ось як студенти описують свої враження.

Цієї поїздки ми всі чекали з великим нетерпінням.
За годину до поїздки почалась тривога. Але напевне Всесвіт почув наші прохання і вона закінчилась до моменту нашого від’їзду. Чи не дивне співпадіння?

Задоволення почалось ще у дорозі, адже бачити такі неймовірні краєвиди за вікном, ще й у світлі осіннього сонця, завдяки якому листя дерев переливалося всіма барвами, це ні з чим незрівнянне задоволення. А садиба-музей Йосифа Сліпого, у селі Заздрість, чарувала своїм неймовірно красивим пейзажом.

Студенти ТНПУ відвідали Марійський духовний центр «Зарваниця»

У хатині була своя неповторна атмосфера. Вона простежувалася у всьому: від килимів на підлозі до фіранок на вікнах. Усі студенти і викладачі із захопленням розглядали кожну деталь і ділилися враженнями.
У музеї ми мали змогу побачити портрети Йосифа Сліпого і його родовід, який зачарував своїм розмаїттям. Різьблений іконостас у кімнаті-каплиці заслуговує якнайкращих описів своєї вишуканості й величності. Виявилось, що це ручна робота, одного з жителів села. І це ще більше вражає, адже це є доказом того, наскільки наша Україна багата талантами, глибоко духовно віруючими людьми, які робить усе можливе для процвітання своєї землі.

Нам випала честь послухати цікаву, змістовну, захоплюючу розповідь пані Дани, працівниці музею. Ми дізнатися багато нового, корисного, повчального про життя і діяльність Йосифа Сліпого (історія надихає бути вірними своїй землі і не зраджувати свого покликання).

З глибокою впевненістю можна сказати: Зарваниця – маленький Рай на українській Землі. Це те місця куди хочеться повернутися знову і знову. При одному погляді на все, енергетика збагачується духовністю всього оточуючого. Від неймовірної краси до глибинних внутрішніх поривів душа виривалася з грудей… У такі моменти чітко усвідомлюєш сутність власного Життя!

Неймовірно піднесені емоції підсилив семінарист Назар, який провів нам екскурсію і розповів про історію створення кожної зі святинь Зарваниці, легенди пов’язані з цим святим місцем.

Студенти ТНПУ відвідали Марійський духовний центр «Зарваниця»

Хресна дорога, яка символічно піднімається вгору, і щоразу йти важче, очистила наші душі. Хресна дорога – це не легкий шлях піднесення душі, але пройшовши його, ми отримаємо духовне збагачення і прощення. Хресна дорога веде до українського Єрусалиму. Це просто неймовірне місце. Це місце польоту душі! Місце, яке надихає, наповнює серце спокоєм та Божою благодаттю.

Студенти ТНПУ відвідали Марійський духовний центр «Зарваниця»

На думку студентів, відвідування святих місць є запорукою праведного, істинного життя кожної людини. Вони зцілюють нас не лише фізично, але й духовно.

Студенти ТНПУ відвідали Марійський духовний центр «Зарваниця»

Відрадно, що такі святі місця сприяють глибокому усвідомленню слів сказаних свого часу Святим Августином: «Постав Бога на перше місце, все інше стане на своє».
Завжди пам’ятаймо: «Життя – це борг людини перед Богом, борг, який потрібно повернути вчасно та гідно» (св. Іван Павло II).

Слава Україні! Героям слава!

Наша сила в єдності, мудрості та правді!
Ми переможемо, бо з нами Бог!
Перемога близько!

Доценти Главацька О.Л і Олійник Г.М., студентка Процик О.