Лекція в рамках  відкритого міжуніверситетського лекторію для здобувачів хіміко-біологічного факультету ТНПУ (ФОТО)

Лекція в рамках
відкритого міжуніверситетського лекторію

для здобувачів
хіміко-біологічного факультету ТНПУ

У цьому навчальному році знову запрацював започаткований минулого року відкритий міжуніверситетський лекторій «Професійно-методична підготовка педагога з проблем природничої освіти», співорганізаторами якого є Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Рівненський державний гуманітарний університет та Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка.

19 жовтня 2022 року відбулася чергова зустріч під час гостьової лекції учительки Бахмутського НВК № 11, учителя-методиста, Відмінника освіти України, кандидатки педагогічних наук, віце-президентки Всеукраїнської асоціації Гуманної педагогіки, Лицаря гуманної педагогіки Бак Вікторії Федорівни на тему «Світоглядне спрямування вивчення біології в старшій школі».

Наш гість - педагог-гуманіст Бак В.Ф.

У лекції взяли участь здобувачі вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів зі спеціальностей 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014.05 Середня освіта (Хімія), 014.15 Середня освіта (Природничі науки) і викладачі хіміко-біологічного факультету ТНПУ, а також викладачі та здобувачі вищої освіти Рівненського державного гуманітарного університету, Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, яких цікавлять сучасні підходи до вивчення природничих наук в закладах загальної середньої освіти.

Тема зустрічі «Світоглядне спрямування вивчення біології в старшій школі»

Лекторка поділилася досвідом викладання біології та природничих наук для старшокласників, зокрема, тим, як вона мотивує здобувачів до пізнання світу, що оточує людину, за якими законами він існує, що робити кожному з нас, щоб жити в єдності зі світом. Надзвичайно актуальним було питання про фундаментальні категорії «простір» і «час», а найбільшим відкриттям – розуміння того, «Людина має внутрішню нескінченність».

Обгрунтування необхідності інтеграції духовного і фізичного у природничій освіті

Інтерактивна вправа для слухачів

Вікторія Федорівна показала, як слід пояснювати учням ЗЗСО складні процеси і явища природи, вміло активувала слухачів до дискусії, до інтерактивних вправ, до формулювання світоглядних висновків. Ця лекція нагадувала традиційні для педагога уроки-свята і продемонструвала те, як потрібно інтегрувати знання фізики, хімії, біології та інших природничих наук, поєднувати вивчення фізичного і духовного світу, вчити школярів критично мислити та висловлювати свою думку.

Авторський погляд на формування наукової картини світу

Висловлюємо щиру вдячність Бак Вікторії Федорівні за високий професіоналізм і творчий підхід до учительської професії, за її громадянську позицію, незламний патріотизм, віру в перемогу Добра над Злом! З нетерпінням чекатимемо на наступні зустрічі.

Тримаємо освітній фронт! Разом до Перемоги!

Н.Москалюк