Психологічна служба ТНПУ ділилась досвідом на круглому столі «Збереження психічного здоров'я та розвиток резильєнтності в умовах війни» (ФОТО)

Психологічна служба ТНПУ ділилась досвідом
на круглому столі
«Збереження психічного здоров'я
та розвиток резильєнтності в умовах війни»

24 жовтня 2022 року до Всесвітнього дня психічного здоров'я (який щорічно відзначається 10 жовтня) Психологічна служба КНУ ім.Тараса Шевченка провела IV щорічну зустріч «Збереження психічного здоров'я та розвиток резильєнтності в умовах війни», яка відбулась у форматі круглого столу.

Відкривала конференцію президентка Незалежної асоціації психологів (IAP), психотерапевтка Катерина Бояршинова, яка наголосила на актуальності та важливості теми круглого столу в сучасних реаліях.

початок роботи ІV щорічної зустрічі до Всесвітнього дня психічного здоров'я
Початок роботи ІV щорічної зустрічі до Всесвітнього дня психічного здоров'я

Від адміністрації університету виступила проректорка з науково-педагогічної роботи (гуманітарні питання) КНУ ім.Тараса Шевченка, Інна Степанець. Вона висловилась про морально-психологічні аспекти інформаційної безпеки в умовах кризових ситуацій в ЗВО та підняла питання булінгу в університетському середовищі.

Керівниця Психологічної служби КНУ ім.Тараса Шевченка Галина Лаптєва поділилась методичними рекомендаціями зі зміцнення резильєнтності. Вона також розповіла про зміни в роботі Психологічної служби від 24 лютого 2022.

Галина Лаптєва - очільниця Психологічної служби КНУ

Світлана Пащенко, заступниця декана з міжнародних зв’язків та наукової роботи факультету психології КНУ також наголосила на формуванні резильєнтності в умовах війни та поділилась порадами щодо того, де можна знайти власні енергетичні ресурси для боротьби зі стресом.

Доповідь Світлани Пащенко, КНУ

Тамара Хомуленко, завідувачка кафедри психології ХНПУ ім. Г. Сковороди виступила з доповіддю про військову парадигму життєвої стресостійкості, розповіла мотиваційну, темпоральну, психологічну, емоційну, когнітивну та регулятивну готовність до життя після війни.

Тамара Хамуленко з завідувачка кафедри психології ХНПУ ім. Г. Сковороди

Людмила Опанасенко очільниця Навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили  ознайомила з авторською структурованою технікою для роботи з ресурсністю   клієнта у воєнний період ("Точки опору").

Міжнародна експертка, членкиня німецької асоціації когнітивно-поведінкової терапії Олена Чуманська та Оксана Креденцер, провідна наукова співробітниця лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, поділились досвідом та розповіли про соціально-психологічну допомогу українцям в Німеччині.

Практична психологиня відділу у справах молоді ТНПУ Ольга Логвись також представляла досвід роботи психологічної служби університету в часі війни. Зокрема, було презентовано питання турботи про психічне здоров'я студентів, проблем та перспектив розвитку психологічних сервісів закладів освіти.

Ольга Логвись представила досвід роботи Психологічної служби ТНПУ

Протягом 6 годин наші спікери та експерти ділились авторськими техніками, власним досвідом та порадами щодо роботи психологів та психологічних кризових служб в умовах воєнного часу.

Щира подяка організаторам та усім учасникам круглого столу за таку важливу та актуальну тему.

О.Логвись