Крайовий форум. Секція «Сучасне інформаційне освітнє середовище хіміко-біологічного факультету ТНПУ» (ФОТО)

Крайовий форум

Секція
«Сучасне інформаційне освітнє середовище
хіміко-біологічного факультету ТНПУ»

23 жовтня 2022 року колектив хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка взяв участь у Крайовому форумі освітян «Освіта – енергія майбутнього. Якісна освіта як фактор перемоги». Усі присутні з приємністю заслухали вітальне слово ректора ТНПУ професора Богдана Буяка та багатьох гостей, які зазначили важливу значимість такого заходу як чинника перемоги на освітянському фронті. Учасники форуму мали можливість попрацювати у чотирьох стратегічних панелях Т Н П У, де експерти в онлайн-форматі розглядали питання комплексного розвитку системи освіти в умовах війни:

«Технології: Цифрові навички сучасного вчителя.

Незламність: Освітній фронт. Педагоги під час війни.

Патріотизм: Освіта в умовах цивілізаційного протистояння. Гібридна війна.

Успіх: Нові освітні та соціальні проєкти ТНПУ як гарантія майбутніх перемог».

Гордимося, що заступник декана хіміко-біологічного факультету, доцент Андрій Герц достойно представив наш колектив у стратегічній панелі «Технології», на якій презентував досвід використання мобільних додатків при вивченні дисциплін природничого циклу, а також мобільного додатку «Chem@BioFaculty».

В рамках форуму працювала секція «Сучасне інформаційне освітнє середовище хіміко-біологічного факультету»Девізом секції обрали слова «Пізнаємо, створюємо, презентуємо», що розкривають мету заходу щодо взаємного обміну досягненнями в організації освітнього процесу.

Учасники секційної групи хіміко-біологічного факультету Сучасне інформаційне освітнє середовище хіміко-біологічного факультету

Декан факультету, професор Надія Дробик професійно проаналізувала пріоритетні напрямки діяльності факультету у доповіді «Формування ефективного інформаційного освітнього середовища на хіміко-біологічному факультеті як умова забезпечення якості освіти». Зокрема, створення активного освітнього середовища шляхом упровадження інноваційних методів навчання; вибору зручних форматів діяльності учасників освітнього процесу в рамках очної, дистанційної та змішаної форм навчання з використанням сучасних освітніх платформ, технологій і методик; створення умов для дослідницької діяльності; сприяння підвищенню кваліфікації науково-педагогічних працівників шляхом неформальної та інформальної освіти; активізація академічної мобільності тощо.

Вітальне слово декана факультету проф. Надії Дробик

Професори Алла Степанюк, Людмила Грицак та інші гаранти освітніх програм поділилися досвідом щодо урізноманітнення освітніх послуг (освітніх програм) та їхньої якості згідно вимог сьогодення. Мова йшла про врахування полісуб’єктного підходу в організації освітнього процесу на усіх спеціальностях факультету.

Проф. Людмила Грицак презентує роботу освітньої програми Екологічна біотехнологія

Професор Світлана Пида зацікавила присутніх досвідом кафедри ботаніки та зоології щодо використання освітніх ресурсів під час онлайн-навчання з біологічних дисциплін. Доцент Наталія Герц провела цікаву віртуальну екскурсію створеним співробітниками кафедри сайтом «Ботаніка», а доцент Галина Голіней продемонструвала можливості використання оцифрованих фондів зоологічного музею, електронних каталогів та визначників тварин.

Ознайомлення з роботою сайту  Ботаніка. Анатомія та морфологія рослин, доц. Наталія Герц.
Ознайомлення з роботою сайту  Ботаніка. Анатомія та морфологія рослин, доц. Наталія Герц

Доценти кафедри хімії Віталій Барановський, Галина Тулайдан, Руслан Симчак продемонстрували сучасні інтерактивні технології та онлайн-ресурси для підготовки вчителів хімії. Вони переконали усіх, студенти на он-лайн заняттях з хімії спостерігають, експериментують та активно взаємодіють, не зважаючи на віддаленість від навчальних та науково-дослідних лабораторій.

Ознайомлення учасників форуму із темою Сучасні інтерактивні технології та он-лайн ресурси для підготовки вчителів-хіміків, доц. Руслан Симчак
Ознайомлення учасників форуму із темою "Сучасні інтерактивні технології та онлайн ресурси для підготовки вчителів-хіміків", доц. Руслан Симчак

Магістрантка 1 року навчання Ольга Сорока під керівництвом доцента Наталії Міщук чудово представила роботу на тему: «Моделювання як ефективний метод сучасного уроку». Було розглянуто різноманітні способи використання методу моделювання на уроках з навчальних предметів природничої освітньої галузі, актуальні для учнів як основної, так і старшої школи, здобувачів фахової освіти, а особливо в адаптаційному циклі нової української школи.

Робота секції форуму тривала понад зазначений час, але пройшла надзвичайно ефективно та цікаво. До зустрічі наступного року!

Тримаємо освітянський фронт! Разом до перемоги!

Жирська Г.Я.