Доцентка кафедри психології розвитку та консультування ТНПУ  провела курс цифрової грамотності для фахівців психологічної служби закладів освіти Тернополя (ФОТО)

Доцентка кафедри
психології розвитку та консультування ТНПУ

провела курс цифрової грамотності
для фахівців психологічної служби
закладів освіти Тернополя

Сьогодення передбачає перезавантаження української освіти з оновленням наявного алгоритму професійної діяльності та переглядом методології роботи з учнями, батьками, вчителями; зміну акцентів з процесу на результат із використанням ефективних методів практичної психології.

Для працівників психологічної служби в сфері освіти володіння інформаційно-комунікаційними технологіями є обов’язковою компетентністю згідно з професійним стандартом «Практичний психолог закладу освіти». Саме тому в рамках співпраці між
Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка та Тернопільським комунальним методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу доцентка кафедри психології розвитку та консультування Зоряна Адамська провела навчальний курс підвищення кваліфікації для психологів міста Тернополя за програмою «Цифрова грамотність фахівця психологічної служби». Онлайн-навчання тривало впродовж двох днів 25 – 26 жовтня 2022 року.

Основна мета курсу – розвиток цифрової компетентності фахівців психологічної служби закладів освіти, формування навичок застосування інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності.

Упродовж занять психологи Тернопільських закладів освіти розглянули поняття «цифрова компетентність фахівця психологічної служби» та проаналізували її складові; дискутували щодо переваг та недоліків комп’ютерної психодіагностики, психокорекції, психологічного консультування, просвіти та психопрофілактики з використанням цифрових технологій.

Обговорення досвіду учасників

Неабиякий інтерес у слухачів викликали практичні теми курсу: «Цифровізація психологічних тестів за допомогою Microsoft Excel», «Організація психодіагностичного дослідження з використанням Google-форм. Кількісна обробка результатів дослідження за Google-формами в Excel», «Онлайн платформи для оцінювання та збору даних: Mentimeter, Kahoot, LearningApps та ін.», «Інструменти для створення корекційних завдань (LearningApps, Quizizz тощо). Онлайн тренажери для розвитку окремих психічних процесів, відео-демонстрації (YouTube)», «Сервіси для консультацій в синхронному (ZOOM, Skype, Google Meet) та асинхронному режимі (електронна пошта, tawk.to, Google sites)», «Сервіси для синхронної та асинхронної просвіти та профілактики (ZOOM, Skype, Google Meet, блоги тощо), електронні дошки (Jamboard, Padlet, Lino тощо)».

Цифровізація психологічних тестів за допомогою Microsoft Excel

Цифрові платформи для психологічної корекції онлайн

Завершальна рефлексія

Велика кількість зацікавлених слухачів, їх активна участь у обговоренні ключових питань підтвердили актуальність курсу «Цифрова грамотність фахівця психологічної служби» для психологів.

Доцентка кафедри психології

розвитку та консультування