Патріотичні заходи   для студентів історичного факультету  ТНПУ ім. В. Гнатюка (ФОТО)

Патріотичні заходи

для студентів історичного факультету

ТНПУ ім. В. Гнатюка

"Україна – країна нескорених. І це справла так! " - під такою рубрикою відбулася низка заходів для студентів історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка, приурочених Дню Гідності та Свободи, пам’яті жертвам Голодоморів та Героям російсько-української війни.

Перша післяфронтова зустріч зі студентами декана історичного факультету – Володимира Міська. Розповідь про військові будні такими, як вони є, про силу й героїзм наших військових, самовідвагу і самопожертву, неймовірні вчинки ще вчора – звичайних українців. Знати таку історію з перших уст – це так важливо, адже багато про що ми ніколи не дізнаємось  із ЗМІ…

Під час бесіди декана В. Міська зі студентам

Якою є наша історія тут – і там сьогодні? Як вона пишеться і виборюється життями молодих і незламних… Чи страшно?.. Що таке війна, як Ви її уявляєте? Що нам робити з колаборантами? Що має робити студент-історик першочергово зараз? Чому так важливо успішно навчатись і багато працювати над собою! Як пришвидшити нашу перемогу? Чому життя стількох українців стало таким коротким? І ці жертви не мають стати марними! Ці та багато інших важливих питань студенти почули і задумались, хай ще на не всі знайшли відповіді…

Важливі акценти, як саме відбувався Євромайдан у Донецьку, історію й хронологію цієї боротьби за гідність були розставлені під час презентації фотоальбому Станіслава Федорчука –  «Євромайдан у Донецьку», що відбувалася в Тернопільській обласній науковій бібліотеці, котру відвідали наші студенти.

Після презентації фотоальбому Євромайдан у Донецьку

Такі зустрічі особливо важливі сьогодні, коли Схід і Захід – разом виборюють нашу свободу й незалежність, коли ворог щодня атакує й знищує усе живе українського Донбасу, Сходу, Півдня й Півночі…

Надзвичайно цікавою стала екскурсія молодих істориків у Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів. Символічно, що провів її науковий співробітник музею, колишній політв’язень та репресований Ігор Олещук. Камери, катування, знущання, приниження, депортації… На жаль, сьогодні історія повторюється, і це особливо боляче. Тому так важливо її вивчати, добре знати і популяризувати, щоб ворога нарешті зламати і такі трагічні сторінки, як ми переживаємо зараз, більше ніколи не повторювалися.

На екскурсії в музеї політв_язнів
На екскурсії в музеї політв'язнів

А ще студенти переглянули на факультеті кінофільм «Чорний ворон», поспілкувались між собою про те, що болить, про Україну сьогодні, і якою вони її бачать Завтра, адже Все буде Україна і Перемога за нами! Слава Україна!

Перегляд кінофільму на факультеті

До спільного фото з деканом

Заступник декана з виховної роботи
доц. Ірина Федорів