ЗМІ про нас.  Сплели понад 900 сіток: студенти ТНПУ допомагають ЗСУ (ВІДЕО, ФОТО) ЗМІ про нас

Сплели понад 900 сіток:

студенти ТНПУ допомагають ЗСУ

З 2014 року студенти історичного факультету педагогічного університету Тернополя сплели понад 900 сіток. Про це Суспільному розповів викладач історії Володимир Кіцак. За його словами, чергове відправлення – 10 маскувальних сіток захисникам України. Це також і десяте відправлення сіток на передову цього року.

Після навчання щодня до плетіння долучається першокурсниця Наталія Ярославська.

"Я знаю, що я роблю добру справу. Вони нас захищають і це для мене велика честь плести для них сітки".

Наталія Ярославська. Суспільне Тернопіль

Не припиняють плести сітки й тоді, коли вимикають світло

"Долучаюсь часто, бо в мене багато друзів і рідних служить і для того, щоб їм допомогти в цій службі. Нема світла, то ми вже знаємо її і можемо з закритими очима плести сітку", – розповіла першокурсниця Ірина Мостова.

Ірина Мостова. Суспільне Тернопіль

"Сітку розпрямимо, скачаємо її, зв’яжемо її і відправимо поштою", – каже студент Володимир Видаш.

Володимир Видаш несе сітку. Суспільне Тернопіль

Доцент кафедри історії України Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка розповів, – це 350 квадратних метрів на один з розвідувальних батальйонів десантно-штурмових військ.

"У цьому батальйоні служить вже третій рік студент, а тепер вже магістрант історичного факультету. Ми не перший раз туди передаємо".

Володимир Кіцак. Суспільне Тернопіль

Також бійцям передають 80 грілок для рук, які придбали благодійники з-за кордону.

"Дуже хороші грілки для рук. Такий пакет 2 євро коштує. Тиждень тому ми відправляли 60 таких пакетиків на розвідроту 10-ї гірсько-стрілецької бригади. Вони гріють 12 годин. Якщо таких дві в руки і до ніг, то в них реально тепло тривалий час".

Викладач та студенти розправляють сітку. Суспільне Тернопіль

За словами Володимира Кіцака, від 2014 року сплели понад 900 сіток загальною площею понад 30 тисяч метрів квадратних. Ними можна було б накрити чотири футбольних поля. Від початку повномасштабної війни студенти передали 552 сітки.

Ірина Моргун,
suspilne.media