Завідувачка кафедри психології ТНПУ – фіналіст премії «Гордість Тернопілля 2022» у номінації «Науковець року»! Підтримаємо її своїми голосами! (ФОТО)

Завідувачка кафедри психології ТНПУ –
фіналіст премії «Гордість Тернопілля 2022»
 у номінації «Науковець року»!

Підтримаємо її своїми голосами!

Завідувачка кафедри психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка докторка психологічних наук, професорка Орап Марина Олегівна є фіналістом телепремії «Гордість Тернопілля 2022» у номінації «Науковець року». Вітаємо!

Науковий шлях Марини Олегівни нерозривно пов'язаний з ТНПУ. Від студентки факультету підготовки вчителів початкових класів Тернопільського державного педагогічного інституту до завідувачки кафедри психології ТНПУ Марина Олегівна послідовно є відданою рідній alma mater і зробила багато для розбудови університету, розвитку психологічної науки та популяризації психологічних знань. Наукові здобутки й результати досліджень Марини Олегівни опубліковані у чотирьох монографіях та більш як 130 наукових публікаціях. За час науково-педагогічної діяльності Марина Олегівна взяла участь у понад 150 Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференціях та двох Міжнародних науково-педагогічних проєктах. Активно готує нові наукові психологічні кадри – керує написанням докторських та кандидатських дисертацій, магістерських робіт, є членом Спеціалізованої ради із захисту докторських дисертацій, членом редколегії трьох фахових наукових психологічних журналів.

Марина Олегівна є ініціатором і організатором наукових проєктів у ТНПУ.

Наукова і педагогічна робота Марини Олегівни  відзначена численими грамотами та подяками ТНПУ, МОН України та Національної Академії педагогічних наук України
Наукова і педагогічна робота Марини Олегівни  відзначена численими грамотами та подяками ТНПУ, МОН України та Національної Академії педагогічних наук України

У 2018 році під керівництвом Марини Олегівни в ТНПУ імені Володимира Гнатюка створено науково-дослідний центр «Сучасна дитина», який здійснює дослідження психологічних закономірностей розвитку та формування особистості дитини у сучасних соціокультурних умовах. В межах цього проєкту засновано «Клуб щасливих батьків», робота якого допомагає підвищити рівень психолого-педагогічних знань серед батьків міста Тернополя та області.

У 2022 році кафедрою психології з ініціативи Марини Олегівни започатковано освітній проєкт «Психологічна школа «Пізнай себе»» для учнів випускних класів закладів середньої освіти Тернопільської області, метою якого є ознайомлення юнаків і юнок з основами психології, підвищення рівня їх знань про себе та усвідомленого вибору майбутнього професійного шляху.

Новаторський підхід до психологічної освіти учнів шкіл області втілився у проєкт психологічної школи_Пізнай себе.
Новаторський підхід до психологічної освіти учнів шкіл області втілився у проєкт психологічної школи "Пізнай себе"

У 2020 році під керівництвом Марини Олегівни на кафедрі психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка розроблено і запроваджено новітню унікальну освітньо-професійну програму «Психологія бізнесу і управління» для підготовки конкурентоздатних психологів економіко-управлінського профілю, здатних здійснювати фаховий психологічний супровід у сфері бізнесу та управління. Зараз здійснюється навчання студентів – майбутніх психологів бізнесу і управління  на бакалаврському та магістерському  рівнях вищої освіти.

Марина Олегівна здійснює активну громадську діяльність – як психолог волонтер працює з онкохворими жінками, та від початку війни – з пораненими воїнами Сил Оборони України. За активну волонтерську діяльність нагороджена почесними грамотами міського голови Тернополя та Тернопільської обласної військової адміністрації.

Марина Олегівна є знаною в області науковицею – вона часто виступає у засобах масової інформації з психологічним аналізом різних подій і ситуацій, проводить публічні лекції, семінари і тренінги, здійснюючи психологічну просвіту на високому науковому рівні.

Підтримати кандидатуру Орап М.О. можна, надіславши смс з кодом ГТ 142 на номер 7576

Вважаємо нашу колегу справді гідною звання «Гордість Тернопілля»! Колектив кафедри щиро пишається Мариною Олегівною, підтримує і просить шановних колег, студентів і всіх, хто знайомий з діяльністю Марини Олегівни – підтримати її кандидатуру у заключному етапі голосування премії «Гордість Тернопілля»! Для цього – потрібно надіслати п’ять смс-повідомлень з телефону на номер 7576 з текстом ГТ142. Вартість смс-повідомлення 5,30грн, усі кошти підуть на підтримку ЗСУ!
Зверніть увагу: голосувати за фіналістів можна і з тих телефонів, з яких уже голосували у першому турі!

Запрошуємо усю університетську родину підтримати голосуванням нашу колегу – Орап Марину Олегівну!

Колектив кафедри психології
факультету педагогіки і психології ТНПУ