Атестація випускників-магістрів освітньо-професійної програми «Психологія» в ТНПУ пройшла успішно (ФОТО)

Атестація випускників-магістрів

освітньо-професійної програми «Психологія»

в ТНПУ пройшла успішно

Кафедра психології розвитку та консультування завершила атестацію випускників-магістрів освітньо-професійної програми «Психологія», яка  проходила у два етапи:
 1) складання комплексного іспиту;
 2) захист магістерських робіт.

Під час комплексного іспиту магістри мали можливість продемонструвати знання з усіх обов’язкових дисциплін, які вони опановували впродовж навчання: аксіопсихологія, психологічна служба вищої школи, психодидактика, основи психосоматики, сімейне психологічне консультування, психологічне консультування в соціальній сфері, експериментальні методи в сучасній психології, методика викладання психології у вищій школі, методика науково-психологічних досліджень, гуманістичні технології освіти, інформаційно-комунікаційні технології у психології, психологічна допомога у кризових ситуаціях та ін.

Під час складання комплексного іспиту

Кожен студент отримав індивідуальний варіант білета із завданнями трьох рівнів складності. Було запропоновано 30 завдань першого рівня, 20 завдань другого рівня та 1 завдання творчо-практичного характеру. Зважаючи на об’єктивні обставини, пов’язані з відсутністю електропостачання, ми відмовилися від комп’ютерного тестування і запропонували бланковий варіант. Магістри блискуче склали іспит,  підтвердивши високий рівень готовності до майбутньої  професійної діяльності.

Особливо значущим та хвилюючим як для студентів, так і для викладачів був захист магістерських робіт. Дуже цікаві та актуальні теми були обрані для наукового дослідження: стресостійкість у працівників торгівлі, особливості маніпулятивного впливу на клієнтів консультантів організацій з мережевим маркетингом, вплив масажу на гармонізацію образу фізичного Я у жінок зрілого віку, розвиток професійно значущих якостей таких як відповідальність та  емпатійність у майбутніх психологів, проблеми гармонізації Я – концепції у майбутніх педагогів, психологічна готовність майбутніх психологів до консультування в соціальній сфері, особливості переживання суб’єктивного благополуччя студентською молоддю, соціально-психологічні чинники академічної прокрастинації у студентів, особливості соціально-психологічної адаптації військовослужбовців до служби у ЗСУ, психологічна допомога військовослужбовцям з постравматичним стресовим розладом та ін.

Під час захисту магістерських робіт

При цьому, незважаючи на об’єктивні складні обставини, всі студенти провели емпіричні дослідження своїх наукових проблем (великий обсяг вибірки часто забезпечувався використанням Google форм), проаналізували емпіричні показники із застосуванням методів математичної статистики та зробили обґрунтовані висновки. Деякі з них навіть провели формувальний експеримент з підтвердженням ефективності запропонованих розвивальних програм на підставі використання коефіцієнта статистично значущих відмінностей. Відтак, захищали  свої наукові розвідки студенти переконливо, обґрунтовано відповідаючи на запитання, демонструючи впевнену професійну позицію.

Приємні миті оголошення результатів складання комплексного іспиту

Перший день захисту магістерських робіт пройшов успішно!

Після другого дня захисту магістерських робіт

Щиро вдячні дорогим випускникам за ті неймовірні емоції професійного задоволення, які ми, як викладачі, отримали під час атестації. Пишаємось їхніми здобутками і тим, що разом ми впевнено тримаємо наш освітянський фронт! Сподіваємось, що вмотивовані та професійно підготовлені фахівці-психологи не лише ефективно наближатимуть нашу перемогу, але й допоможуть у розбудові нашої держави після перемоги.

Зав. кафедри психології розвитку та консультування,

проф. Галина Радчук