Українсько-канадська міжкультурна комунікація:   зустріч студентів ТНПУ з канадським учителем  Тарасом Малюжинським (ВІДЕО,ФОТО)
Українсько-канадська
 міжкультурна комунікація:
зустріч студентів ТНПУ з канадським учителем
Тарасом Малюжинським

У ТНПУ відбулася зустріч здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів чинних освітніх програм факультету філології і журналістики, а також магістрантів спеціальності 012 Початкова освіта факультету педагогіки та психології з Тарасом Малюжинським, канадським учителем, українцем за походженням, стейкголдером ТНПУ, який нині мешкає у місті Вінніпеґ (Канада).

Гість і головний спікер зустрічі -Тарас Миколайович Малюжинський

Спікер запропонував цікавий формат зустрічі: перша частина відбувалася англійською мовою, а друга – українською. Пан Тарас розповів про сучасну освіту в Канаді, традиції та особливості суспільного устрою цієї країни, поділився досвідом викладання англійської мови. Авдиторія під керівництвом доцентів Ольги Петришиної й Ольги Турко активно долучилася до дискусії про толерантність у міжкультурній комунікації, проблеми мовної та психологічної адаптації емігрантів з України, нормативно-правове регулювання мовного вибору в Канаді, збереження національної самобутності українців в іншомовній реальності, місію педагога в сучасному динамічному світі тощо.
Талановитий педагог уміє пояснити складні речі доступно, на пальцях

Здобувачі аргументовано висловлювали міркування англійською й українською мовами щодо порушених проблем, висловлювали вдячність за підтримку й нестандартний формат «мовного клубу». Студентів цікавили питання не лише освітнього й фахового характеру, але й ментального, зокрема чим відрізняються Україна та Канада у повсякденні, яка з країн і в чому є комфортнішою для проживання та ін.
Фахова розмова про українців у Канаді

Творчий підхід пана Тараса до висвітлення питань зацікавив здобувачів. Інтеракція, проблемні питання, мозковий штурм, трансформація освітнього середовища в мистецьке – ці та інші підходи, методи, технології створили невимушену атмосферу для пізнання, аналізу, саморефлексії.
Із архіву зустрічей із Тарасом Малюжинським у стінах ТНПУ

Студенти та колеги-викладачі насамкінець спільно з гостем виконали пісню «Ой у лузі червона калина», яка з початку російсько-української війни стала особливо популярною й упізнаваною, своєрідною візиткою України в світі. Тарас Миколайович запропонував пригадати початковий варіант пісні (на музику Степана Чарнецького) та творчу інтерпретацію лідера гурту «Бумбокс» Андрія Хливнюка, яка й набула популярності протягом останнього року.

Загалом зустріч збагатила досвід майбутніх вчителів фахово й емоційно, відкрила нові орієнтири в міжкультурній комунікації, засвідчила її широкі можливості в професійній самореалізації й саморозвитку.

Магістрант першого року навчання ФІЖ Марічка Угрин,

доцент Ольга Петришина,