Міжнародна співпраця археологів ТНПУ на користь ЗСУ
Міжнародна співпраця археологів ТНПУ

на користь ЗСУ

Археологічні культури не співпадають із сучасним адміністративним поділом і тому досліджуючи їх, археологи мають справу із результатами праці зарубіжних колег, часто зустрічаються на конференціях, польових семінарах, тощо. Такі контакти має і кафедра історії України, археології і спеціальних галузей історичних наук, зокрема викладач, археолог Богдан Строцень.

Як виявилося, плідною ця співпраця є не тільки на науковій ниві – минулого тижня до нас у Тернопіль прибув бус з гуманітарною допомогою від археологів і небайдужих людей з Великопольського воєводства. Це – генератори, павербанки, продукти харчування, освітлювальні пристрої, медикаменти тощо.

Допомога була зібрана з ініціативи і за активної участі керівника Фундації Relicta та наукового співробітника регіонального музею у Ванґровці, археолога, Марціна Кшепковського і його колеги Кароля Клоса. Вони і доставили її до Тернополя, подолавши майже 1000 км в одну сторону.

Гуманітарну допомогу було спрямовано до Волонтерського центру ТНПУ, який має налагоджені механізми співпраці з військовими і відправить її на фронт. Університет було вибрано невипадково, адже саме тут готують майбутніх українських археологів, які в майбутньому зроблять багато відкриттів не лише в українській, а й у світовій науці.

Дякуємо колегам із Польщі та усім хто долучився, за допомогу для наших воїнів і вклад у Перемогу!

У важкі хвилини пізнаються справжні друзі!

Слава Україні! Слава ЗСУ!

Богдан Баран