Медіашкола ТНПУ «В ЕТЕРІ» успішно розпочала свою роботу у 2023 р. (ФОТО)

Медіашкола ТНПУ «В ЕТЕРІ»

розпочала свою роботу

У середу, 15 лютого, відбувся перший в цьому році вебінар медіашколи «В ЕТЕРІ» на тему: «Журналіст: престиж, імідж, перспективи». Модераторкою цієї зустрічі була кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики ТНПУ Кушнір Оксана Василівна.
Модераторка Оксана Кушнір

Вебінар за традицією розпочався з привітання завідувачки кафедри журналістики, докторки філологічних наук, професорки Наталії Миколаївни Поплавської. «Ми вже третій рік поспіль реалізовуємо цей проєкт. Намагаємося передати досвід та знання молодим людям, які бажають пов’язати своє життя із журналістикою та удосконалити свої здібності»,
 – зазначила Наталя Миколаївна. Під час вебінару медіашколи

Під час вебінару медіашколи

Першою в ролі спікерки виступила Юлія Пацкаль – журналістка інтернет-видання «Терен». Дівчина розповіла про власний досвід роботи в журналістиці та поділилась зі слухачами секретами, які пов’язані із тим, як досягти успіху в онлайн-медіа.

Другою про свою практичну діяльність роботи в пресслужбі Тернопільської обласної військової адміністрації розповіла журналістка Вікторія Стрілець. Усі учасники мали можливість більш детально ознайомитись із внутрішньою «кухнею» пресслужби та виділити для себе основні переваги та недоліки такої роботи.

Юлія Пацкаль про переваги роботи в онлайн-медіа

Ще одна спікерка, Олеся Липчак, яка є журналісткою одразу двох телеканалів «Тернопіль 1» та «ІНТБ», поділилась з учасниками медіашколи своїми знаннями. Крім того, дівчина виділила такі особливості роботи на телебаченні, як: можливість першим інформувати; тележурналіст повинен вміти все; вам слід знати свого сусіда; новий день – нове знайомство.

Наступною виступила Юлія Іноземцева – журналістка онлайн-медіа «20 хвилин» і газети «RIA Плюс». У цих виданнях Юлія працює вже понад рік та на момент проведення вебінару в її творчому доробку вже є близько 600 текстових матеріалів. Спікерка зауважила, що для того, щоб побудувати успішну кар’єру в онлайн-медіа, журналістам потрібно знати в якому сегменті працювати, навчитись шукати цікаві для людей теми, братись за те, що вважаєш нереальним і робити все, аби стати незамінним фахівцем.

Промовиця Ірина Гороховянко – журналістка та ведуча програми «Інформативно» в прямому етері на «Ух-радіо» (2019–2020), аспірантка 1 курсу спеціальності «Журналістика» ТНПУ поділилась власними секретами, які є необхідними для роботи журналіста-радійника.

«Основний курс радіостанцій – залучення авдиторії за допомогою інших ЗМІ», – пояснила Ірина.

«Враження від першого етеру насправді дуже класні. Спікерами тут виступають дуже круті та професійні журналісти. Я не очікувала, що мене запросять відкривати цьогорічну медіашколу «В ЕТЕРІ». Радію, що мені надали можливість висловити власну думку і розказати про практичний досвід роботи та корисну інформації для наших учасників», – поділилася своїми враженнями спікерка вебінару Юлія Іноземцева.

Учасники медіашколи слухають вебінар

Нагадаємо, що медіашкола «В ЕТЕРІ» – це майданчик для інтерактивного спілкування усіх зацікавлених (учнів середніх та старших класів, здобувачів професійної та фахової передвищої, вищої освіти та ін.) із тренерами, експертами, фахівцями медіасфери.

Запрошуємо усіх охочих долучатися. Реєстраційна форма: http://surl.li/esrjz.

Студентка групи Ж-14

Катерина Гуменна