У медіашколі  ТНПУ «В ЕТЕРІ» вчили, як подолати страх перед публікою (ФОТО)

У медіашколі ТНПУ «В ЕТЕРІ» вчили,

як подолати страх перед публікою

У середу, 22 лютого, відбувся другий вебінар медіашколи «В ЕТЕРІ» на тему: «Як подолати страх публічного виступу». Керівниця – Дащенко Наталія Левківна, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики ТНПУ.

Доцентка кафедри журналістики ТНПУ – Дащенко Наталія Левківна

Модераторка привітала всіх, хто доєднався до конференції і надала слово спікерці – Руслані Адамович, студентці третього курсу спеціальності «Журналістика». Промовиця зауважила, що причини страху перед публічним виступом цілком природні.

Слайд з презентації Руслани Адамович

Вона поділилася порадами щодо їх подолання. Руслана Адамович виокремила кілька кроків для ведення успішної промови:

• Уявіть собі зал, в якому ви маєте виступати, і своє місце в ньому.

• У пошуках стилю наслідуйте відомих ораторів.

• Встановіть зоровий контакт з аудиторією.

• Слідкуйте за диханням.

• Уявіть найгірший варіант розвитку подій.

Студентка запропонувала переглянути декілька відео та завершила свій виступ розповіддю про власний досвід подолання страху: «Я прислухалася до поради вчителя в школі та тренувалася мистецтву красномовства перед дзеркалом».

Руслана Адамович – студентка 3 курсу спеціальності «Журналістика»

Спікерка Катерина Магула, студентка 3 курсу спеціальності «Журналістика», розпочала свою промову з особистого прикладу: «У дитинстві я вперше зіткнулася зі страхом публічного виступу. Це трапилося не з першого мого виходу на сцену. До 3-го класу я взагалі не знала, що таке страх перед аудиторією. А потім старші почали казати, що я роблю не так. І прийшов страх…»

Катерина Магула – студентка 3 курсу спеціальності «Журналістика»

Студентка звернула увагу на те, що варто боротись зі страхами, правильно оцінювати ситуацію та ретельно готуватися до мовлення перед аудиторією: «Насправді ми не боїмося виступу перед публікою, а лякаємося привселюдного провалу, критики й осуду».

Слайд з презентації Катерини Магули

На завершення, присутні переглянули ще одне відео з ініціативи Наталії Дащенко, і після цього, керівниця запропонувала учасникам поділитись, які страхи є у кожного.

Нагадаємо, що проєкт кафедри журналістики є профорієнтаційним курсом для вступу за спеціальністю “Журналістика” у ТНПУ, мета якого надати можливість учасникам школи спробувати себе в ролі журналіста та опанувати основи медіадіяльності.

Студентка групи Ж-14
Діана Доманіна