Студенти-журналісти ТНПУ – учасники онлайн-заходу про особливості функціонування телеграм-каналів (ФОТО)
Студенти-журналісти ТНПУ
учасники онлайн-заходу
про особливості функціонування
телеграм-каналів

У четвер, 23 лютого 2023 року, в межах
навчальної дисципліни «Журналістський фах: новинна журналістика і репортерська діяльність» студенти першого курсу спеціальності «Журналістика» стали учасниками обговорення результатів дослідження «Як функціонують та завойовують аудиторію телеграм-канали-мільйонники», яке проведене Українським інститутом медіа та комунікації, Texty.org.ua  в партнерстві з DW Akademie за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Ініціаторкою долучення до заходу стала кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики, заступниця декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва факультету філології і журналістики Мединська Олеся Ярославівна.

Модераторкою зустрічі була Олена Чуранова –  журналістка, докторантка PhD програми з масових комунікацій Національного університету «Києво-Могилянська академія», фактчекерка в проєкті StopFake.org.  Варто зазначити, що на онлайн-презентації також були присутні регіональні журналісти, викладачі та студенти факультетів журналістики з різних регіонів України.

З вітальним словом виступив новинний журналіст, представник Deutsche Welle, керівник представництва фонду імені Бьолля в Україні Кирил Савін. Він порушив актуальні питання щодо достовірності інформації в телеграм-каналах.

Заслужена журналістка України, кандидатка філологічних наук, членкиня Ради з питань свободи слова та захисту журналістів Діана Дуцик поінформувала про методологію дослідження, зокрема вибір телеграм-каналів для аналізу, їх моніторинг, хронологічні рамки дослідження, проведення інтерв'ю з представниками телеграм-каналів, кількісний аналіз даних, фокус-групи, а також опитування громадської думки.

Презентація досліджень кандидатки філологічних наук Діани Дуцик

Демонстрація індикаторів впливу на аудиторію

Фактчекерка, журналістка та співзасновниця незалежної української організації StopFake Ольга Юркова висвітлювала питання щодо тематики контенту та дотримання професійних й етичних норм.

Про дотримання професійних й етичних норм розповідає Ольга Юркова

Виступ соціологині Юлії Дукач

Особливості неінституціоналізованих та медійних телеграм-каналів були предметом доповіді медіатренерки та членкині Національної спілки журналістів України Оксани Почапської.

Окрім того, на заході порушували питання про зміну кількості підписників у телеграм-каналах, частоту опублікувань постів за день, частоту оприлюднення фото та відеоконтенту в мейнстримних медіа, особливості наповнення телеграм-каналів, стратегію просування та впливу тощо.

Учасники онлайн-презентації

«Презентація результатів дослідження була надзвичайно цікавою та інформативною. Я дізналася багато корисної інформації про запити аудиторії в телеграм-каналах, особливості роботи з контентом, фінансування каналів», ділиться своїми враженнями студентка групи Ж-14 Вікторія Райца.

«Для мене цей захід виявився не лише цікавим, а й дуже корисним. Я  дізналась більше про особливості роботи з контентом каналів-мільйонників та зрозуміла, які існують стратегії їхнього просування та значного впливу на авдиторію. Варто зазначити, що ця тема також є дуже актуальною для сьогодення, тому що усі свідомі громадяни повинні знати про всі переваги та  недоліки таких телеграм-каналів», –  додала студентка групи Ж-14 Гуменна Катерина.

Студентка групи Ж-14

Наталія Романів