Настановча конференція студентів-психологів ФПП ТНПУ з діагностико-корекційної практики у закладах освіти (ФОТО)

Настановча конференція студентів-психологів

третього курсу ФПП ТНПУ

з діагностико-корекційної практики

у закладах освіти

На факультеті педагогіки та психології відбулася настановча конференція з діагностико-корекційної практики. У відповідності до навчального плану із спеціальностей 053 Психологія студенти для проходження діагностико-корекційної практики з 27 лютого по 7 квітня 2023 року будуть направлені  у заклади освіти: дошкільні заклади, загальноосвітні школи, ліцеї, коледжі м.Тернополя та області.

Теоретичне підгрунтя практик

В період проходження практики перед студентами майбутніми психологами  поставлена важлива мета – це формування умінь та навичок діагностичної, корекційно-розвивальної роботи з різними віковими категоріями осіб, апробація набутих знань та умінь, використання у професійній діяльності методів та засобів діагностичної, психокорекційної роботи. Зазначений вид практики є важливою ланкою між теоретичним навчанням студентів-психологів та їх самостійною роботою в закладах освіти, а також основою формування психологічної готовності до майбутньої діяльності в сфері  надання якісних психологічних послуг.

Обговорення завдань практики

На настановній конференції студентів було ознайомлено із базами практик, обговорено завдання, критерії оцінювання, а також  вимоги щодо ведення та  оформлення документації по різних видах роботи психолога. При обговоренні методисти практики звернули увагу майбутніх психологів на дотримання етичних принципів студентами при проведені психодіагностики, психокорекції та у спілкуванні з учнями та педагогами освітніх закладів. Акцентували увагу на важливості проведення фахової просвітницької, профілактичної роботи для збереження та зміцнення психічного здоров’я  дітей та дорослих у складний період війни в Україні.

Методист практики Руслана Чіп про вимоги щодо оформлення результатів діагностичної роботи.

Ознайомлення із базами практик

Керівництво практикою здійснюватимуть досвідчені, високопрофесійні доценти, викладачі кафедри психології розвитку та консультування, кандидати психологічних наук: Вікторія Романівна Олексюк, Галина Федорівна Гончаровська, Руслана Степанівна Чіп, Оксана Михайлівна Кормило, Оксана Миколаївна Воронкевич, Віктор Ілліч Сіткар, Ольга Леонідівна Слободянюк. Впродовж  проходження практики під їх фаховим керівництвом студенти будуть мати можливість спробувати себе в різних видах та напрямках діяльності практичного психолога, отримають новий практичний досвід, нові емоції та позитивні враження щодо своєї майбутньої професійної діяльності.

Керівник практики:

доцент кафедри психології розвитку та консультування,

кандидат психологічних наук

Галина Гончаровська