Лютневе засідання вченої ради ТНПУ: підсумки першосеместрової освітньої діяльності (ФОТО)

Лютневе засідання

вченої ради ТНПУ:

підсумки першосеместрової

освітньої діяльності

28 лютого 2023 року в освітньому хабі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулося планове засідання вченої ради університету.

Традиційно її відкрив голова вченої ради, ректор Богдан Буяк.

Виступ Богдана Буяка

Початок засідання

Одним із ключових у порядку денному було питання «Про підсумки освітньої діяльності університету в І семестрі 2022/2023 н.р.», про яке присутніх інформував перший проректор Григорій Терещук. Він зазначив, що в І семестрі 2022-2023 н.р. освітня діяльність в університеті відбувалася у непростих умовах воєнного стану, що ускладнювався перериванням академічних занять через часті повітряні тривоги, плановими та часом непередбачуваними й хаотичними відключеннями приміщень від електромереж тощо. Забезпечення якості освіти в цих умовах вимагало швидкої зміни форматів організації навчання здобувачів та праці науково-педагогічних працівників. Вибір оптимальної комунікації та взаємодії суб’єктів педагогічного процесу, зусилля щодо підтримки віртуальної мережі ТНПУ в робочому стані, попри перебої в електропостачанні, налагодження повноцінного функціонування технічного обладнання аудиторій, відповідальне ставлення працівників і здобувачів до своїх обов’язків – все це дозволило втримати освітню діяльність університету на рівні сучасних вимог і запобігти падінню уже досягнутого високого рейтингового іміджу університету.

інформує перший проректор Григорій Терещук

Інформує перший проректор Григорій Терещук

Перший проректор також відзначив, що у рейтингу ЗВО складеному інформаційною системою «Вступ. Освіта. UA» за кількістю осіб, зарахованих на навчання за кошти державного та місцевого бюджетів, ТНПУ посів перше місце серед ЗВО Тернопільщини.

Згідно наказу МОН університет також зайняв перше місце серед ЗВО України за кількістю працевлаштованих випускників у закладах загальної середньої та професійної освіти, що отримають одноразову адресну грошову допомогу.

У консолідованому рейтингу ЗВО України 2022 року ТНПУ посів третє місце серед педагогічних закладів вищої освіти.

Протягом І семестру 2022-2023 н.р. колектив університету продовжував працювати над вдосконаленням навчального процесу і професійним розвитком викладачів. Проведено багато різноманітних заходів як в рамках відповідних планів роботи, так і позапланових, з ініціативи факультетів, кафедр, інших структурних підрозділів, які звикли працювати в режимі автономії.

Григорій Терещук також наголосив, що в умовах воєнного стану результати освітньої діяльності значною мірою залежали від організації самостійної роботи здобувачів із застосуванням електронних засобів навчання в асинхронному режимі. Важливу нішу у цьому складнику освітнього середовища ТНПУ в І семестрі 2022-2023 н.р. займали центр цифрової трансформації, відділ комп’ютеризації та центр дистанційного навчання. «Означені вище системні заходи дозволили втримати результати навчального процесу в позитивному вимірі», – підсумував перший проректор.

На завершення засідання ректор Богдан Буяк виконав почесну місію, вручивши атестат доцента кафедри іноземних мов Галині Драпак.

Вручення доценту Галині Драпак

Вручення атестату доценту Галині Драпак

Підсумовуючи засідання, голова вченої ради зазначив, що фахова освітня й наукова діяльність вчених ТНПУ є нашою відповіддю на виклики сьогодення: «Наші науковці укріплюють фронт науки й освіти, тож висловлюю їм вдячність за відповідальну роботу, незважаючи на складнощі, пов’язані із війною».

Крім того, на вченій раді розглянули інші робочі питання.

Служба ученого секретаря