Участь ТНПУ у міжнародному проєкті «Maus-Projekt»

Участь ТНПУ у міжнародному проєкті

«Maus-Projekt»

Доцент кафедри німецької філології та методики викладання німецької мови Ящик Наталія Романівна вже понад два роки  є учасником «Maus-Projekt»  міжнародного проєкту на основі веб-платформи для розвитку лінгвістичних компетенцій тих, хто вивчає німецьку мову як іноземну: https://maus-reisen.de/.

Ініціаторами та організаторами проєкту є викладачі німецької мови  Крістіан Горн і Моніка Моравкова (Christian Horn und Monika Moravkova) з Університету іноземних мов міста Ханґук у Сеулі, Південній Кореї. У 2019 році проєкт було перетворено на так званий «проєкт-платформу», і відтоді він пройшов різні етапи розвитку та інтернаціоналізації, щоб бути реалізованим в університетах по всьому світу: Чилі, Індія, Італія, Японія, Монголія, Сінгапур, Південна Корея, Тайланд, Тайвань, Україна, Угорщина, В’єтнам, Німеччина.  Окрім використання в якості навчального проєкту, платформа також слугує іншим цілям, кооперації  викладачів університетів-учасників, розробці інноваційних навчальних матеріалів та концепцій навчання, а також дослідженню дидактики, лінгвістики, методики викладання німецької мови, зокрема, з використанням проєктних онлайн-платформ.

Кожного семестру студенти перекладацького відділення ТНПУ, які вивчають німецьку мову як другу іноземну, презентують на платформі свої проєкти та розповідають студентам з інших університетів про Україну, наші звичаї та традиції. Крім того українські студенти мають можливість провести спільні онлайн зустрічі з  студентами з інших країн.

У рамках проєкту відбулася міжнародна олімпіада з німецької мови. Студентка 4 курсу німецького відділення Польова Іванка створила відео-роботу про Тернопіль та написала есе до неї. Її доробок був високо оціненим міжнародним журі і визнаним найкращою роботою. Нещодавно грамота, медаль та символічна мишка проєкту приїхали в ТНПУ. Щиро вітаємо переможницю та сподіваємося вона стане прикладом для інших студентів вивчати німецьку мову.

Н.Р.Ящик