У медіашколі ТНПУ «В ЕТЕРІ» розповіли, як розпізнати фейк (ФОТО)

У медіашколі ТНПУ «В ЕТЕРІ» розповіли,

як розпізнати фейк

У середу, 1 березня, відбувся третій вебінар медіашколи «В ЕТЕРІ» на тему: «Як розпізнати фейк. Алгоритм протидії креативній брехні». Керівницею цієї зустрічі була кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики ТНПУ Тетяна Решетуха. «Російська війна в Україні – це гібридна війна, де поряд зі зброєю застосовуюсь і інформацію. Як нам протистояти цій брехні, і як нам уникнути маніпуляцій – наша головна тема сьогодні», – розпочала модераторка.

Тетяна Решетуха —  керівниця вебінару

Тетяна Решетуха — керівниця вебінару

Першою виступила Тетяна Панченко – журналістка та SMM-менеджерка українського культурного мовника UkraineForever, магістрантка спеціальності «Журналістика» ТНПУ та неодноразова спікерка медіашколи. Вона розповіла глядачам, що таке фейкові новини та як їх розпізнати, як перевіряти інформацію в Інтернеті, та на що звернути увагу під час читання журналістських матеріалів. Тетяна поділилася алгоритмом створення інформаційних вкидів, та пояснила, яку шкоду вони приносять громадянам нашої країни.

Тетяня Панченко —  спікерка вебінару

Тетяня Панченко — спікерка вебінару

Слайд з презентації Тетяни Панченко

Наступними виступили Катерина Гуменна та Почигайло Каріна – студентки 1 курсу спеціальності «Журналістика» ТНПУ, які пройшли курс медіаграмотності. Вони ознайомили глядачів з основними ознаками фейку:

1.Хибна аргументація.

2.Маніпулятивний заголовок.

3.Емоційно упереджена новина.

До кожної з ознак було наведено декілька прикладів для кращого розуміння теми. Промовиці продемонстрували, як за допомогою програми Google Lens можна перевірити фотографію на правдивість, на який ресурсах вперше публікувалась і чи є вона оригінальною. В кінці доповіді Катерина та Каріна дали кілька порад для розпізнавання фейків.

Каріна Почигайло та Катерина Гуменна —  спікерки.

Каріна Почигайло та Катерина Гуменна — спікерки

Закінчуючи етер, Тетяна Решетуха запитала учасників конференції, як вони розпізнають фейки та чи перевіряють інформацію перед тим, як її засвоїти. Глядачі мали змогу написати своє враження від вебінару.

Коментарі глядачів

Студентка Ж-14