Ректор ТНПУ - учасник сесії керівників закладів вищої освіти в Чернівцях (ФОТО)

Ректор ТНПУ - учасник сесії

керівників закладів вищої освіти

в Чернівцях

Вчора у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича стартувала дводенна стратегічна сесія керівників ЗВО. Сесія проводиться за ініціативоюМіністерством освіти і науки України і присвячена важливим стратегічним напрямам: розвитку педагогічної та вищої освіти в післявоєнний період України.

В атмосфері співпраці

Ректор ТНПУ доктор філософських наук, професор Буяк Богдан Богданович взяв участь у панельній дискусії "Педагогічна освіта".

У перший день стратегічної сесії розглянуто питання педагогічної освіти та перспективи її розвитку. а також модель очікуваного ЗВО випускника школи, здатного опановувати наукоємні та інноваційні освітні програми вищої освіти і відповідна модель сучасного вчителя, здатного сформувати такого випускника. Розглянуто концепт сучасної школи та педагогічного університету, що забезпечують належну якість підготовки здобувачів. Обговорено стан педагогічної освіти, фактори, що впливають на розвиток системи, можливі шляхи подолання перешкод для бажаного рівня розвитку.

Робочі моменти

Робочий момент сесії

Наголошується, що воєнний стан в Україні не має бути перепоною для формування освіченого майбутнього.

До участі у стратегічній сесії долучилися народні депутати України, представники Національної академії педагогічних наук України, керівники закладів вищої освіти та міжнародні партнери, представники Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, НАПНУ, НАЗЯВО, ДСЯО, НАК, міжнародних організацій.

Учасники обговорюють яким має бути сучасний учитель, випускник, а також школа і педагогічний університет; аналізують стан педагогічної освіти та чинники розвитку системи, можливі шляхи подолання перешкод для досягнення бажаного рівня розвитку.

У перший день сесії

За результатами стратегічної сесії сформульовано завдання та шляхи їхнього виконання у співпраці з Національною академією педагогічних наук, Національним агентством кваліфікацій, закладами вищої освіти, іншими стейкхолдерами.

Пресслужба ТНПУ