Магістрантка ТНПУ Анастасія Кисіль  розповіла про свій журналістський досвід першокурсникам (ФОТО)

Магістрантка ТНПУ Анастасія Кисіль

розповіла про свій журналістський досвід

першокурсникам

У середу, 1 березня, у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка студенти-журналісти першого курсу в межах дисципліни «Постановка голосу» мали змогу поспілкуватися з магістранткою університету, журналісткою та кореспонденткою «Суспільне Тернопіль» Анастасією Кисіль.

Зустріч організували доцентки кафедри журналістики Кушнір Оксана Василівна та  Біла Наталія Василівна.

Журналістка Анастасія Кисіль

Організатори зустрічі.Оксана Кушнір та Наталія Біла

Захід був присвячений особливостям нашого голосу, дихання, дикції, ораторського мистецтва та особистому досвіду Анастасії. Розмову журналістка розпочала із важливості голосу як складової образу професійного мовця. Анастасія запевнила, що те, як ми говоримо та як звучимо можна змінити й розповіла, як вона це зробила. Журналістка представила свій аудіоподкаст, у якому продемонструвала, як протягом місяця експериментувала та відточувала свій голос. Творчий проєкт мав назву «Знайди його – свій голос».

Магістрантка журналістики ТНПУ проілюструвала студентам вправи для дихання, які вони виконали разом із викладачами. Під час таких вправ організм насичується киснем, що робить людину фізично більш енергійною. Завдяки ж постійній практиці можна поступово покращити своє мовлення та  дихання, що є необхідним для професії журналіста.

Студенти групи та викладачі виконують вправи для правильного дихання

Студенти групи Ж-14 під час заходу, присвяченому особливостям голосу, дихання та дикції

На запитання студента щодо вибору професії, Анастасія відповіла: «Це була випадковість, але з перших днів я зрозуміла, що ця випадковість – невипадкова. Взагалі всі випадковості в нашому житті невипадкові». Щодо практики в університеті журналістка радить вибирати медіа, в якому надалі ви б хотіли працювати, оскільки так можна краще пізнати журналістську «кухню» зсередини.

Анастасія  Кисіль розповіла про журналістський досвід та особливості роботи під час війни. Беручи інтерв’ю чи коментарі з постраждалими від повномасштабного вторгнення Анастасія звернула увагу, що наші люди надзвичайно сильні. «Ти не можеш з ними бути не сильною. Ти не можеш плакати під їхні історії, коли вони розповідають свою історію із посмішкою», – зауважила журналістка.

Спільне фото студентів і викладачів з магістранткою ТНПУ Анастасією Кисіль

Своїми враженнями від зустрічі поділилась студентка групи Ж-14 Гуменна Катерина:

«Особисто мені дуже сподобалась сьогоднішня зустріч, яка була не тільки  цікавою, але й корисною. Анастасія Кисіль розповіла про власний досвід роботи в журналістиці та звернула увагу на усі можливі нюанси цієї царини. Я рада, що у нас була така чудова можливість ближче познайомитись із такою неймовірною журналісткою».

Студентка групи Ж-14

Тетяна Шунько,