Свято «Мартениці» на історичному факультеті ТНПУ   у перший день весни (ФОТО)

Свято «Мартениці»

на історичному факультеті ТНПУ

у перший день весни

У перший день весни на історичному факультеті відбувся майстер-клас із виготовлення болгарських оберегів – мартеничків. Першого березня болгари святкують «Бабу Марту», і це свято є одним із найулюбленіших. Традиційно в цей день люди обмінюються мартеничками – сплетеними фігурками або переплетеними браслетами з червоних і білих ниток. Виготовлені мартенички люди дарують один одному в знак поваги і любові, а також прикрашають ними дерева, що символізує очікування приходу весни та яскравих барв.

На початку майстер-класу.

На початку майстер-класу

Провела майстер-клас голова обласного болгарського культурно-просвітницького товариства Ольга Бурило, котра разом із головним спеціалістом Департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації Христиною Довгалюк розповіла студентам секрети плетіння мартениці, а також про особливості цього свята.

Ольга Бурило розповідає про секрети традиції

Фігурка білого хлопчика Пежо символізує силу, а червона Пенда – здоров’я і красу. Наші студенти додали до них ще жовто-синіх барв, як символ дружби і підтримки двох слов’янських народів. Кожен із присутніх долучився до їх виготовлення. Цьогоріч ці символічні обереги будуть відправлені на фронт до наших мужніх та незламних бійців ЗСУ з надією і вірою у якнайшвидшу перемогу!

Перші емоції

Одна фігурка готова

Фото на згадку

Більше світлин дивіться в альбомі

Відрадно, що О.Бурило зачитала лист-подяку від тимчасово виконуючого обов’язки болгарського посла в Україні – Теодора Савова за співпрацю професору, завідувачу кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук Миколі Бармаку та доценту кафедри – Оксані Ятищук з побажаннями щодо успішної реалізації наступних спільних ініціатив.

Студентка 1 курсу історичного факультету
Яна Харчук,

заступник декана з виховної роботи
доц. Ірина Федорів