Профорієнтація з акцентом на психологічному благополуччі абітурієнтів: досвід кафедри психології ТНПУ (ФОТО)

Профорієнтація з акцентом

на психологічному благополуччі абітурієнтів:

досвід кафедри психології ТНПУ

В університеті триває онлайнова діяльність ІІ Психологічної школи «Пізнай себе» в рамках започаткованого минулоріч спільного проєкту кафедри психології ТНПУ і КУТОР «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області». Тема третього заняття визріла, з одного боку, спонтанно, а з іншого боку, – цілком закономірно: «Підтримка психологічного благополуччя в умовах війни та невизначеності».

Початок третього онлайнового заняття ІІ Психологічної школи кафедри психології ТНПУ

Психологічний аналіз різних підходів до розуміння психологічного благополуччя

На занятті вже традиційно були присутні майбутні випускники ЗЗСО, а також практичні психологи різних закладів освіти та центрів зайнятості населення області. Інтерактивна лекція поєднувала в собі розгляд актуальних теоретичних питань, аналіз результатів авторських емпіричних досліджень, проходження валідних психодіагностичних методик і виконання спеціальних практичних вправ. Увага була закцентована на шести класичних факторах психологічного благополуччя: позитивних стосунках з іншими людьми, особистісній автономії, управлінні навколишнім середовищем, самоприйнятті, цілях у житті та особистісному зростанні.

Учасники й учасниці заходу – наші потенційні абітурієнти, а також їх наставниці й наставники, укотре продемонстрували істотну активність упродовж онлайн заходу. Вони ставили чимало значущих запитань, які змушували серйозно замислитися над багатьма аспектами та чинниками психологічного благополуччя як людини назагал, так і українців у сучасних складних умовах зокрема.

Обмін думками про глибинні ресурси психологічного благополуччя

Завершилося заняття, як і всі попередні, обміном позитивними враженнями та побажаннями з безумовною вірою в нашу майбутню українську перемогу, психологічні стежки до якої ми спільно прокладаємо вже сьогодні – «тут-і-тепер».

Наталія Савелюк,

професорка кафедри психології