«Педагогічний квест» до 200-річчя від дня народження   К.Д.Ушинського на факультеті філології і журналістики ТНПУ

«Педагогічний квест» до 200-річчя

від дня народження К.Д.Ушинського

на факультеті філології і журналістики ТНПУ

6 березня 2023 року на факультеті філології і журналістики під керівництвом доцента кафедри педагогіки та менеджменту освіти Вихор С.Т. відбувся «Педагогічний квест», присвячений 200-річчю від дня народження видатного педагога – Костянтина Дмитровича Ушинського. Раді, що мали можливість взяти участь у такому цікавому заході.

У змаганні брали участь команди студентів другого курсу: «Краянки» СОУМ-21, «Шляхетні дівчата» СОУМА-22 та група СОПМУ-23, яка розділилася між командами, вказаними вище.

Обидві команди були неймовірно активними та креативними.

Наші тендітні учасники обох команд

Наші члени журі

Студенти ознайомилися із біографією та педагогічними працями К. Ушинського, про які ґрунтовно доповіли  студентки групи СОУМа-22 – Зарванська Надія, Заплітна Олена, Терещук Ірина, Фармагей Жанна та Чіпак Вікторія.

Жанна Фармагей та Надія Зарванська розповідають про життєвий шлях К. Ушинського

Жанна Фармагей та Надія Заплітна розповідають про життєвий шлях К. Ушинського

Доповідь Вікторії Чіпак

Командам були запропоновані до виконання такі завдання:

1) ребус;

2) завдання на відповідність по біографії педагога;

3) цифрові ребуси;

4) хмаринки для відгадування відомих цитат педагога;

5) кросворд.

На завершення заходу журі оголосило його результати: хоча «Краянки» були надзвичайно розумними, кмітливими, енергійними та переконливими,  перемога дісталася «Шляхетним дівчатам».

Учасники команди Краянки

Учасники команди "Краянки"

К. Ушинський залишив по собі велику і різноманітну спадщину, яка стосується надзвичайно широкого спектру педагогічних проблем освітньо -виховного характеру, історичних аспектів розвитку освіти, підвищення кваліфікації вчительських кадрів.

Важливою заслугою педагога є ідея народності в педагогіці, як основна складова системи виховання. Наголошуючи, що основою народності є мова, вчений розробив єдину систему побудови навчання і виховання рідною мовою.

К. Ушинський стверджував: «Мова – найважливіший, найбагатший і найміцніший зв'язок, що єднає віджилі, живущі і майбутні покоління народу в одне велике, історично живе ціле». Отож, плекаймо, шануймо, розвиваймо нашу солов'їну мову. Мову наших дідів, мову наших батьків, мову наших дітей і їхніх нащадків – українську!

Катерина Чура