Участь представників ТНПУ у круглому столі «Україна: рік незламності. Ефективні практики психологічної допомоги в умовах війни» (ФОТО)

Участь представників ТНПУ у круглому столі

«Україна: рік незламності. Ефективні практики

психологічної допомоги в умовах війни»

4 березня 2023 року доцент кафедри психології розвитку та консультування, кандидат психологічних наук Галина Гончаровська та практичний психолог відділу у справах молоді ТНПУ, аспірантка кафедри психології розвитку та консультування  Ольга Логвись  взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції в рамках польсько-українського проекту  «Ми підтримуємо Україну», яка проходила у форматі «круглого столу»  «Україна: рік незламності. Ефективні практики психологічної допомоги в умовах війни».

Відкриття круглого столу

Основна мета – обговорення досвіду спеціалістів, які надають психологічну допомогу під час війни різним категоріям населення, зокрема, матерям з дітьми, переселенцям, ВПО, людям старшого віку.

ділимося_досвідом_роботи_проведення_груп_взаємопідтримки

Ділимося досвідом роботи проведення груп взаємопідтримки

Українське суспільство на сьогоднішній день переживає черговий кризовий період, пов’язаний з багатьма соціальними, економічними, психологічними чинниками. Найбільш руйнуючою обставиною сьогодення є військові дії на території України.  Війна актуалізувала проблему посттравматичного стресового розладу та надання фахової та своєчасної допомоги особам, які пережили травмуючі події.

група_підтримки_для_ВПО

Група підтримки для ВПО

Як представники університету ми вдячні організаторам з Люблінського католицького університету, зокрема пані проф. Юлії Горбанюк та проф. Київського національного університету Тетяні Яблонській за можливість долучитися до обміну досвідом підтримки населення в умовах війни.

«Наша робота щодо  надання психологічної підтримки  людям із Харкова, Ірпеня, Сум сприяла опрацюванню їх травматичного досвіду, усвідомленню травми і включенню механізмів подолання стресу; зменшенню стресових станів.  Метою роботи групи було придбання корисних навичок і залучення на місцях активних помічників з числа внутрішньопереміщених осіб. Зазначений формат групи також сприяв формуванню згуртованості, розвитку їх самостійності, впевненості у власних силах», - зазначила Галина Гончаровська.

Учасникам було рекомендовано ще додатково відвідати тренінги з розвитку життєвих навичок. Адже такі тренінги можуть включати різні тематики, корисні для внутрішньо переміщених осіб для їх подальшої адаптації. Серед тем рекомендованих нами: зайнятість/працевлаштування, ефективна комунікація, постановка життєвих цілей, захист прав, здоровий спосіб життя та профілактика соціально небезпечних хвороб, профілактика насильства, виховання та догляд за дітьми, формування сімейних стосунків, профілактика конфліктів тощо.

Ми вдячні адміністрації університету, Волонтерському центру ТНПУ за підтримку та створені умови для реалізації плану психологічної підтримки населення України в складних умовах сьогодення.

Ольга Логвись представила досвід роботи психологічної служби нашого університету та Центру освітніх та психологічних інтерактивних технологій зі студентами в умовах воєнного стану.

Галина Гончаровська

доцент кафедри психології розвитку та консультування,

Ольга Логвись

практичний психолог відділу у справах молоді,