Круглий стіл з проблем функціонування української мови на факультеті філології і журналістики ТНПУ (ФОТО)

Круглий стіл

з проблем функціонування української мови

на факультеті філології і журналістики ТНПУ

Факультет філології і журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка спільно з Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка провели круглий стіл до Міжнародного дня рідної мови.

Обговорили важливі аспекти функціонування української мови:

1. Історія української літературної мови (спростування українофобських міфів), діалектна основа (викл. Марія Наливайко, доц. Тетяна Миколенко).

2. Сучасний літературний процес: його особливості, роль у розвитку літературної мови. Читацькі традиції і вподобання сучасної молоді (доц. Тетяна Скуратко, доц. Марія Левків).

3. Мова як головний чинник державотворення (Ірина Шумада – член правління Тернопільського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, депутат Тернопільської обласної ради).

4. Українська мова в сучасному медіапросторі: проблеми, перспективи, комунікативна безпека (доц. Наталія Дащенко).

5. Переклад як двосторонній процес (асист. Юрій Вітяк).

6. Білінгвізм, диглосія (асист. Наталя Матвеєва).

7. Українськомовне кіно: традиції, здобутки, сучасні тенденції (Наталія Чорна – голова Тернопільського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, філолог, журналіст).

Академічна спільнота ФІЖ завжди на вістрі культурних та просвітницьких проєктів

Просвітяни актуалізували роль громадської діяльності в реаліях сьогодення, запросили студентство та викладачів факультету філології і журналістики до співпраці в межах реалізації творчих ідей.

Просвітяни – співорганізатори та активні учасники круглого столу

Ольга Петришина про місію сучасного педагога-словесника в утвердженні рідної мови

Студенти ФІЖ вміло ініціюють дискусію

Аналітичність, креативність та естетика – характеристики заходу і здобувачів

«Роль просвітництва в реаліях, у яких нам доводиться жити, – вкрай важлива. Пишаємося нашими мудрими, завзятими, креативними студентами, які сміливо ініціюють дискусію, відстоюють власні погляди, аргументовано представляють їх, аналізують й оперують фактами. Такі заходи окреслюють перспективи подальшої роботи, дають змогу звірити відповідність нашої діяльності науковим запитам і потребам громад. Щиро дякуємо просвітянам за співпрацю», – резюмувала завідувач кафедри української мови та методики її навчання Ольга Петришина.

Щиро дякуємо колегам дружніх кафедр української та зарубіжної літератур і методик їх навчання, журналістики, загального мовознавства та слов’янських мов за єдність, взаєморозуміння, підтримку в реалізації важливих проєктів і заходів.

Тримаймо мовний стрій!

Анастасія Перчишин – студентка групи АУП-23,

Ольга Петришина – завідувач кафедри української мови та методики її навчання