Усний діалектологічний журнал «Від Шевченка до сьогодення» на факультеті філології і журналістики ТНПУ (ФОТО)

Усний діалектологічний журнал

«Від Шевченка до сьогодення»

на факультеті філології і журналістики ТНПУ

«Борітеся - поборете»

6 березня на факультеті філології і журналістики у рамках Тижня кафедри української мови та методики її навчання провели  «Усний діалектологічний журнал «Від Шевченка до сьогодення».

Студенти другого курсу говорили про діалекне слово в поезії Тараса Шевченка – основоположника нової української літературної мови.  Рідними для поета були середньонаддніпрянські правобережні говірки, проте він добре був знайомий із східнополіськими, степовими, волинськими і наддністрянськими. Мову художніх творів Тараса Шевченка живила народнорозмовна стихія та мова українського фольклору. Норми сучасної  літературної мови значною мірою ґрунтуються на мові «Кобзаря», яка й досі лишається в багатьох випадках мірилом законності вживання того або іншого українського слова. Студенти з’ясовували значення діалектних слів у віршах Кобзаря, таких як: ненатля, перетика, файда, байбарак та ін.

Доповідь про В. Ганцова - патріарха українського мовознавства

Студенти з'ясовують значення діалектних слів у віршах Шевченка.

Студенти з'ясовують значення діалектних слів у віршах Шевченка

Доповідь про К. Михальчука - основоположника української лінгвогеографії

Свою Україну любіть

Студенти другого курсу на заході

На заході усі мали можливість ознайомитися із здобутками видатних діалектологів: Костянтина Михальчука, Олександра Потебні, Івана Вагилевича, Якова Головацького, Івана Зілинського, Степана Бевзенка, Анатолія Поповського та ін.

Надзвичайно зворушливо та емоційно звучали пісні на слова Тараса Шевченка у виконанні студентів груп СОУМ-21 та СОУМа-22.

А ми віримо, що пророчими стануть рядки Кобзаря:

І оживе добра слава,

Слава України,