У медіашколі «В ЕТЕРІ» ТНПУ говорили про секрети сторітелінгу (ФОТО)

У медіашколі «В ЕТЕРІ» ТНПУ

говорили про секрети сторітелінгу

У середу, 8 березня, відбувся вебінар медіашколи «В ЕТЕРІ» на тему: «Секрети сторітелінгу». Керівницею цієї зустрічі була доктор філологічних наук, завідувачка кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Поплавська Наталя Миколаївна. Спікерками – магістрантка ТНПУ, практикуюча журналістка, кореспондентка «Національної суспільної телерадіокомпанія України» (UA: Тернопіль) Анастасія Кисіль та студентка 3-го курсу спеціальності «Журналістика» Діана Сподар.

Завідувачка кафедри журналістики Наталія Миколаївна Поплавська

Про відмінності сторітелінгу від звичайного тексту та його переваги розповіла Діана Сподар. Вона зауважила, що: «Сторітелінг – це маркетинговий прийом який використовує медіпотенціал з метою ефективного донесення інформації через історії та приклади». Як зазначила Діана, головними перевагами цього методу є запам’ятвуваність матеріалу, побутова авторитету та вихід на емоції.

Студенка Діана Сподар під час вебінару медіашколи Студенка Діана Сподар під час вебінару медіашколи

Діана Сподар розповідає про особливості написання сторітелінгу

«Почніть її з найцікавішого і найбільш драматичного епізоду: ваш герой стоїть перед важливим життєвим викликом. Заінтригуйте. Зробіть так, щоб людині, яка знайомиться з вашою історією, стало цікаво: що ж буде далі? А далі – розповідайте історію так, як вважаєте за потрібне», – порадила доповідачка Діана Сподар.

Основне завдання будь-якої історії – створити для читача ефект присутності. Розповідати все так, наче ваш читач сам був світком події. У тексті він повинен відчути та пережити все те, що ви описуєте.

Другою виступала журналістка Анастасія Кисіль. Вона продемонструвала три реальні сюжети, які побудовані за методикою сторітелінгу. В одному з випусків, які побачили студенти, була розповідь про переселенця зі Східної України.

Журналістка Анастасія Кісіль ділиться досвідом

«Робота журналіста є складною. Мене часто запитують, як ми робимо такі сюжети. Справді, емоційно складно чути історії постраждалих людей і тримати себе в руках. Я здебільшого відповідаю, що ми (журналісти) не можемо бути слабкими, коли дивимося на людей, які з посмішкою та бажанням жити далі розповідають про жахіття, які спіткали їх в житті», – поділилася своїми відчуттями журналістка.

На завершення етеру Наталія Миколаївна подякувала спікеркам за гарно проведений вебінар та подякувала студентам за увагу.

Нагадаємо, що це був лише четвертий етере із одинадцяти запланованих. Усі охочі мають змогу долучитися до навчання!

Студент Ж-14

Адам Капраль