На науковому семінарі студенти-журналісти ТНПУ вчилися протидіяти російській пропаганді (ФОТО)

На науковому семінарі

студенти-журналісти ТНПУ вчилися

протидіяти російській пропаганді

У четвер, 9 березня, відбувся науковий семінар «Протидія світових медіа російській пропаганді», під час якого були представлені доповіді здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 061 «Журналістика» Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Організаторки заходу – кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка Синоруб Галина Петрівна та кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка Біла Наталія Василівна.

До вашої уваги
Програма семінару

З вітальним словом виступила докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри журналістики Поплавська Наталія Миколаївна, яка наголосила на важливості студентської наукової роботи в освітньому процесі, а особливо її емпіричній складовій, актуальній темі заходу та практичному застосуванню результатів досліджень.

Поплавська Наталія Миколаївна доповідає про важливості студентської наукової роботи в освітньому процесі

Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики, заступниця декана факультету філології і журналістики з наукової роботи та міжнародного співробітництва Мединська Олеся Ярославівна зауважила, що тема наукового семінару є актуальною, оскільки в умовах російсько-української війни в інформаційному просторі активно артикулюються російські дезінформаційні та пропагандистські наративи.

Мединська Олеся Ярославівна доповідає про російські дезінформаційні та пропагандистські наративи

«Сьогодні дуже важливо уміти протистояти інформаційній агресії Росії, яка дискредитує українську державу та її керівництво. У науковому дискурсі заявлена в програмі тематика дослідження займає гідну нішу, адже підвищує імідж України не тільки на національному, але і на міжнародному рівнях», – зазначила Олеся Ярославівна.

Студенти-другокурсники під час наукового семінару

Розпочала науковий семінар доцентка кафедри журналістки Галина Синоруб, яка окреслила актуальність заявленої теми заходу, важливість донесення світовій медіаспільноті об’єктивної інформації про  події, які сьогодні відбуваються в Україні.

Першими заслухали доповіді студенток першого курсу Катерини Гуменної, Наталії Романів («Мандрівна філософія Григорія Сковороди у боротьбі українців за свободу: у фокусі сучасних медіа») та Вікторії Райци і Тетяна Шунько («Медіатизація образу Григорія Сковороди в сучасному телепросторі»). Від розуміння категорії «свободи» філософами-мислителями вектор наукового семінару перейшов саме до протидії російській пропаганді в світових медіа.

Синоруб Галина Петрівна виступила із доповіддю на тему: «Медіаконтент на підтримку України в країнах ЄС», у якій представила географію поширення медіаконтенту українською мовою, відзначила провідні українські ЗМІ, що транслюються за кордоном та ознайомила з результатами дослідження кейсів дезінформації в європейському медійному просторі.

До дискусії долучилися студенти-магістранти: Назар Рибун із темою «Чи підтримують іноземні ЗМІ Україну в контексті журналістики», Тетяна Панченко «Культурна журналістика України та США. Протидія російській пропаганді» та Тетяна Ленько «Вплив ворожих інформаційно-психологічних спецоперацій на формування громадської думки під час війни».

Тетяна Панченко доповідає про те, як культурна журналістика України та США протидіє російській пропаганді»

Тетяна Ленько розповідає про вплив ворожих інформаційно-психологічних спецоперацій на формування громадської думки під час війни

Студенти ретельно дослідили протидію російській пропаганді в північноамериканських медіа. З доповідями виступили:

- Василь Сентик «Російська пропаганда в медіа США»,

- Юлія Сорока і Діана Мельничук «Відображення російсько-української війни в американському медіа The Washington Post»,

- Наталія Скіп та Інна Сакало «Російсько-українська війна на сторінках The New York Times», Вероніка Ващак «Російсько-українська війна в медіа Канади»,

- Світлана Городецька «Російська пропаганда в онлайн-медіа Мексики»,

-Владислав Каленіков «Російсько-українська війна на сторінках американського видання Politico».

Здобувачі вищої освіти провели контент-аналіз медіа європейських країн, результати якого успішно представили у своїх наукових доповідях:

- «Російська пропаганда в медіа Латвії та Литви» (Аліна Ріжко),

- «Російська пропаганда в онлайн-медіа Польщі» (Вікторія Кузьма),

- «Російсько-українська війна в провідних медіа Німеччини» (Катерина Ковалик, Інна Снігур),

- «Російсько-українська війна у медіа Британії» (Наталія Кузнец),

- «Аналіз соціологічних досліджень французьких ЗМІ щодо ставлення до російсько-української війни» (Ірина Канюка).

Під час наукового семінару студенти не лише виголошували доповіді, але й брали активну участь у дискусії. Вони сформулювали власний погляд щодо ефективної протидії російській пропаганді у світових медіа.

У підсумку, доцентка кафедри журналістики Біла Наталія Василівна зауважила: «Студенти плідно попрацювали над актуальними науковими темами. Протидія російській пропаганді в міжнародних медіа – це важливий крок до нашої Перемоги».

За результатами підготовлених наукових досліджень – їх актуальністю, джерельною базою, емпіричною складовою рекомендовано роботи здобувачок другого (магістерського) рівня вищої освіти Тетяни Ленько та Тетяни Панченко до другого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Журналістика».

Здобувачі вищої освіти підтримали думку викладацького складу щодо щорічного проведення наукового семінару, адже опанування методології наукових досліджень, прояв критичного мислення є необхідними компетентностями майбутнього фахівця.

Доцентка кафедри журналістики

Синоруб Галина Петрівна,