У ТНПУ провели цифровий семінар «Мистецтво і глобалізація: Шевченко зблизька» (ФОТО, ВІДЕО)

У ТНПУ провели цифровий семінар

«Мистецтво і глобалізація:

Шевченко зблизька»

У стінах ТНПУ відбувся цифровий семінар «Мистецтво і глобалізація: Шевченко зблизька». Захід, проведений доцентом Ольгою Петришиною та викладачем Юрієм Вітяком, покликаний осмислити вагомість творчого внеску генія, пророка, основоположника сучасної української літературної мови в оптиці сьогоденні з урахуванням аспекту диджиталізації. Вибір підходу зумовлений тяжінням молодого покоління здобувати інформацію, зокрема навчальну, завдяки використанню сучасних цифрових пристроїв і технологій.

Цифрові застосунки й традиційні методики в професійному діалозі

Під час семінару студенти груп СОІ-22, Т-21, Г-21, Гід-21, Е-21, Ґр-21, СОУМа-32 ділилися рефлексіями з приводу прочитання й розуміння творів класика. Особливість заходу полягала в залученні до активностей застосунків, завдяки яким створені сторі у Sutori, відеовікторину в iSLCollective, інтерактивну дошку в Milenote, аркуш для взаємодії у Wizer.me. Велику цікавість у присутніх розпалила інтелектуальна гра «Заморочка», розроблена у Factile, на основі життєпису митця, його творчості та цікавих фактів про Великого Кобзаря.

У стінах етнолабораторії історичного факультету затишно й натхненно

Слово - цифра - емоція. Юрій Вітяк приклад прогресивного, креативного наставника

Здобувачі активно використовують гаджети на цифровому семінарі

Колеги з ФІЖ - активні учасники цифрового семінару

Не менш важливими були жваві обговорення стосовно доцільності представлення Т. Шевченка у новому світлі, як-от: зображення в сучасному одязі, у військовій амуніції, осмислення відомих рядків із текстів класика в новітніх жанрових формах (мемах, хештегах тощо).

Винятково чуйним видалися завершальні акорди заходу, зокрема спільне виконання пісень «Думи мої» та «Зацвіла в долині червона калина».

Міждисциплінарність, цифрові технології, словесність, творчість – ці засадничі підходи лягли в основу проведеного заходу й забезпечили його успіх.

Висловлюємо вдячність дружнім колективам історичного та географічного факультетів за співпрацю у формуванні творчих, патріотичних, духовно багатих поколінь фахівців.

Андрій Вирста – студент групи СОІ-22,

Ольга Петришина, Юрій Вітяк – викладачі кафедри української мови та методики її навчання