Як писати класні тексти та як говорити, щоб тебе почули – про це говорили у медіашколі “В ЕТЕРІ” ТНПУ (ФОТО)

Як писати класні тексти та як говорити,

щоб тебе почули – про це говорили

у медіашколі “В ЕТЕРІ” ТНПУ

У середу, 22 березня, відбувся черговий вебінар онлайн-медіашколи «В ЕТЕРІ» на тему: «Як писати класні тексти». Модератор зустрічі –  кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Вільчинський Олександр Казимирович.

Заняття розпочала SMM-спеціалістка кафедри журналістики ТНПУ, студентка 2 курсу ТНПУ спеціальності «Журналістика» Світлана Городецька, на тему: «Як писати, щоб тебе почули?».

«Як ти пишеш, так приблизно і читаєш, і пишеш», - розповіла спікерка. Світлана зазначила, 75% людей читають лише заголовки, тому дала пораду, як зацікавити читача: «Заголовок повинен бути цікавим, зрозумілим, інформативним, мати закінчену думку, стосуватися теми,  вміщатися в одну стрічку та читатися «одним поглядом». Також спікерка додала ресурси, які допоможуть у написання текстів (Книги: "Врятуйте кицьку!" Блейк Снайдер, "Пиши сильно", "Текст-пекс-шмекс" Вільям Зінссер, "Пиши, скорочуй" Максим Ільяхов, Людмила Сарачева. Instagram-канали: @journalist.schoolua, @mediaplatforma.ua. Платформа Prometeus).

Презентація спікерки Світлани Городецької

Ще одна спікерка Юлія Нагорна –  аспірантка ТНПУ спеціальності «Журналістика», розповідала читачам: «Як говорити, щоб тебе почули?». «Голос – це те, що допоможе у майбутньому заявити про себе», – зазначила Юлія. Спікерка розповіла про якості розвиненого мовленнєвого апарату та що потрібно робити для постановки голосу: «Розширити верхні і нижні межі голосу, розвинути силу голосу, досягти повноцінного звучання, сформувати особливу манеру мовлення». На кінець Юлія продемонструвала вправи для покращення голосу.

Вправи для покращення мовленнєвого апарату від спікерки Юлії Нагорної

Що потрібно робити для постановки голосу_ - Юлія Нагорна

Що потрібно робити для постановки голосу - Юлія Нагорна

«Дуже корисна інформація. Справді хочеться спробувати себе в журналістиці», – написала одна з слухачок вебінару Марина Маценко.

Нагадаємо, що онлайн-медіашкола «В ЕТЕРІ» – освітній проєкт кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, метою якого є надати можливість старшокласникам та усім охочим спробувати себе в ролі журналіста й опанувати основи медіадіяльності.

Студентка групи Ж-24

Городецька Світлана