Студенти-практиканти історичного факультету провели профорієнтаційний захід у ЗОШ № 22 м. Тернополя

Нещодавно, у рамках проходження педагогічної практики в Тернопільській загальноосвітній школі I-III ступенів № 22, студенти-історики, зокрема, Матвієвська Лілія, Кутень Олеся, Марцінів Юрій, Чучман Яна, Нецівка Олександр та запрошений гість-профорг історичного факультету Федоров Назар під керівництвом методиста, доцента кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства Оксани Павлівни Валіон, організували та провели профорієнтаційний захід для учнів 10–11-х класів на тему: “Вибір майбутньої професії”.

У ході спілкування із школярами студенти-практиканти розповіли про переваги і особливості навчання на історичному факультеті ТНПУ ім. В.  Гнатюка. Зокрема, Матвієвська Лілія надала інформацію щодо умов вступу до ЗВО, переліку спеціальностей, можливостей для професійного і особистісного зростання, майбутнього працевлаштування. Особливий інтерес у школярів викликало висвітлення навчального процесу на історичному факультеті, характеристика практик, міжнародної співпраці тощо. Крім того, Кутень Олеся розповіла старшокласникам про реалізацію здібностей студентів у культурно-масовому житті факультету, їх незабутні подорожі у різні куточки України та активну участь у волонтерстві. У свою чергу, Чучман Яна поділилася цікавою історією вступу на історичний факультет, розкрила перші враження від університету та емоції, які переживала під час вибору спеціальності.

Студенти Федоров Назар та Нецівка Олександр звернули увагу на формулу правильного вибору професії: “Хочу – Можу – Треба”. Адже “Хочу” – це професія, яка подобається; “Можу” – це здібності, можливості, стан здоров’я, необхідні для обраного фаху; “Треба” – попит на обрану професію на ринку праці. Вони наголосили, що, враховуючи всі компоненти, вибір фаху має бути виваженим та успішним.

Старшокласники взяли активну участь у дискусії Марцініва Юрія на тему ”Роль та важливість історії в контексті сьогодення”, в якій визначили аргументи на користь необхідності знання історії, минувшини українського народу для того, щоб зрозуміти і пояснити події наших днів, зокрема, перебігу російсько-української війни. Учні поділилися власним баченням ключових історичних подій, провели паралелі із сучасністю. Присутні прийшли до висновку про важливість знання історії та її популяризації серед широких верств населення, що дозволить усвідомити багатовіковий історичний процес української нації, сприятиме збереженню національної ідентичності та самобутності, які в умовах сьогодення відіграють вагому роль.

Школярі задавали чимало запитань, на які отримали ґрунтовні та вичерпні відповіді від студентів-практикантів, котрі запросили їх навчатись на історичний факультет ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Профорієнтаційний захід відбувся у доброзичливій та дружній атмосфері поваги до національної і світової історії, розумінню її уроків для сучасності, що, сподіваємося, сприятиме майбутнім абітурієнтам у виборі професії.

Студентка IV курсу історичного факультету
Матвієвська Лілія