На факультеті мистецтв ТНПУ проведено круглий стіл на тему «У музиці живуть слова Шевченка» (ФОТО)

На факультеті мистецтв ТНПУ

проведено круглий стіл на тему

«У музиці живуть слова Шевченка»

23 березня 2023 року на факультеті мистецтв традиційно відбувся круглий стіл на тему «У музиці живуть слова Шевченка», у рамках курсу «Сучасні інформаційні технології та музична інформатика» під керівництвом доцента Ярослави Топорівської. Учасниками заходу були студенти груп СОММ-21, СОММск-22, СОММ-11, ММ-12, зСОММ-21 та викладачі.

Афіша заходу

Студентами було розроблено сайт, на якому розміщено інформацію про захід та посилання на Гугл-Форму для реєстрації. Посилання на сайт: http://surl.li/fvpdl

Під час заходу студенти представили розроблені презентації, які спонукали присутніх пригадати маловідомі факти з життя Тараса Шевченка, послухати музичні вікторини, низку вокальних та хорових творів, дитячих пісень на слова Кобзаря у виконанні сучасних гуртів, а також мали змогу обговорити такі теми:

- «Тарас Шевченко в українському кінематографі»,

- «Великий Кобзар українського народу»,

- «Нова автентика у Шевченківському слові» (про сольний проєкт-експеримент Юрія Йосифовича),

- «Тарас Шевченко та його відображення і популяризація у світовій і українській літературі: переклади і адаптації його творів»,

- «Тарас Шевченко в сучасному дискурсі»,

- «Тарас Шевченко – художник»,

переглянути розроблену студентами віршовану біографію Тараса Шевченка.

Обговорення теми «Тарас Шевченко в українському кінематографі»

У виконанні квартету у складі студентів групи СОММск-22 Олександра Івасюка, Євгена Майхровича, Богдана Грушецького та Віталія Андрусишина прозвучав хоровий твір на слова Тараса Шевченка, в обробці Євгена Козака. Переклад для чоловічого квартету та звукозапис здійснив Віталій Андрусишин, відеоробота Євгена Майхровича. Уривок з поеми «Кавказ» Тараса Шевченка  прочитав студент групи СОММ-11 Михайло-Богдан Семен.

Михайло-Богдан Семен читає уривок з поеми Тараса Шевченка «Кавказ»

Пісню «Ой по горі роман цвіте» виконали студенти групи СОММ-11 Богдан Кріль та Петро Пісяк.

Завідувач кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва, професор Богдан Остапович Водяний, звертаючись до студентів зазначив, що кожне нове покоління по-новому і по-своєму розуміє, прочитує і переживає духовну енергію творчості Тараса Шевченка, який став «володарем у царстві духа».

Завідувач кафедри, професор Богдан Остапович Водяний розповідає про Шевченка - «володаря у царстві духа»

Круглий стіл був пізнавальним, адже говорили про Тараса Шевченка в сучасному дискурсі, було реалізовано цікаві задумки, сучасні проєкти з використанням цифрових технологій, що стає фундаментом для зростання фахових компетенцій здобувачів вищої освіти спеціальностей 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 025 Музичне мистецтво.

Учасники круглого столу

Більше фотографій та відео переглядайте в Альбомі

Інформаційна група факультету мистецтв