Львів – це не тільки про каву. Студенти ТНПУ відвідали львівські медіа (ФОТО)

Львів – це не тільки про каву

Студенти ТНПУ відвідали львівські медіа

Кажуть, що Львів – це місто кави, шоколаду і романтики. Оскільки з першими промінчиками весняного тепла хочеться чогось легкого та невагомого з дрібкою візуальної краси, найкращим рішенням для студентів-журналістів ТНПУ було відвідати місто Лева. Головною метою такої подорожі виступив професійний розвиток: здобувачі освіти відвідали такі медіа як  ТРК «Перший Західний», «FM Галичина» та «Еспресо TV».

Поїздка відбулася у середу, 22 березня. Час відправлення потяга на квитку зазначався 08:29, тож прокидатись усім потрібно було чи не з першими сонячними променями, аби встигнути і до залізничного вокзалу добратись, і зібратися як слід. Проте навіть ранній підйом не повпливав на настрій та хороші очікування від поїздки.

Першою зупинкою студентів була ТРК «Перший Західний» Приміщення компанії знаходиться у старій, проте по-своєму атмосферній будівлі ще австрійських часів. Виглядає ще дещо парадоксально: сучасний телеканал і старовинна будівля. На «Першому Західному» закцентували більше уваги саме на технологічній складовій роботи теле- та радіожурналіста: провели екскурсію всіма відділами ТРК, пояснили, що та як працює. У ролі екскурсовода телеканалу виступив його журналіст Володимир Ніжаловський. Працівник справив враження доброзичливого та привітного чоловіка, який знається на своїй справі та вміє доступно про неї розповісти.

Радіостудія ТРК Перший Західний

По ту сторону прямого етеру

В перервах між екскурсіями у відвідувачів був час на дозвілля: випити львівської кави (тут цей ритуал якось по-особливому відчувається), з’їсти тістечок у затишних кав’ярнях, погуляти заворожуючими вуличками та просто поговорити по душах.

У перерві між екскурсіями студенти-першокурсники відвідали Криївку.

У перерві між екскурсіями студенти-першокурсники відвідали Криївку

Як дід Панас пов’язаний з українським книгодрукуванням

Другим місцем екскурсії стала радіостанція «FM Галичина». Прийшовши на місце призначення склалося враження, що кудись ми не туди повернули: приміщення радіостанції радше схоже на затишну, залиту сонцем квартиру, аніж на робочий медіапростір. Студентів зустріли програмна директорка станції Юла Бєльська та магістранка ТНПУ спеціальності «Журналістика», яка працює в даному медіа Оля Салабай. Працівниці радіо були налаштовані привітно та відкрито, наче перед ними не юні і ще «зелені» студенти, а потенційні колеги по фаху.

Після прослуховування теорії щодо тонкощей роботи на радіо, відвідувачі мали нагоду поспостерігати за прямим етером, який проводив Мирослав Височанський. Стіна біля радіостудії, з якої проводилося пряме включення повністю обвішана світлинами з гостями програм разом з їхніми автографами. Серед них Христина Соловій, Оля Цибульска, Євген Клопотенко та багато інших (усіх перераховувати буде надто довго).

Для поліпшення своєї майстерності радіомовця Мирослав запропонував вправу, яка повинна розвивати вміння імпровізувати. Суть її заключалась в тому, що потрібно було говорити будь-що на тему, яку обираєш ти сам. Інші учасники говорять тобі слова, які ти маєш помістити в речення так, щоб воно не відходило від початкової теми, і ще й при цьому не збитись. Вправа дійсно корисна, адже з першого погляду важко зрозуміти, як дід Панас може бути причетним до розвитку української літературної сфери та книгодрукування.

Радіо «FM Галичина» позиціонує себе як унікальне родинне радіо, яке незмінно пропагує українське: пісню, мову, культуру, історію, традиції. І це справді так! Приміщення, яке радше схоже на квартиру, аніж на робочу студію викликає родинний затишок, а українські елементи декору у вигляді різноманітних патріотичних значків та візерунків на стінах демонструють позицію даного медіа. Та що казати: тут навіть ведучі одягнуті в вишиванки.

FM Галичина - справді українське радіо!

Не дивлячись на близько 6-ти подоланих пішки кілометрів та 17 тисяч пройдених кроків, студенти та викладачі знайшли в собі сили на останню екскурсію. Телеканал «Еспресо TV» вразив нас сучасним інтер’єром та своїми масштабами. Я думала, як би банально це не звучало, що лише столичним телеканалам притаманні високий рівень розвитку, модерність та мінімалізм. А тут таке приємне здивування. Проводив екскурсію працівник телеканалу з хорошим почуттям гумору та вмінням подати інформацію не лише як повчальний матеріал, а й як щось цікаве та нове. Він радо відповідав на усі запитання, розповів історію створення самого каналу та його назви. За його словами, медіа було створено на початку подій на Майдані у 2013-му році. Назва ж каналу, як не важко здогадатись, походить від кави, яка, за словами нашого гіда «дуже швидко робиться». Цим, мабуть, проводиться паралель з продуктом даного медіа – він робиться якісно й швидко.

Апаратна телеканалу Еспресо TV.

Апаратна телеканалу "Еспресо TV"

Особисто для мене (хоча, я вважаю, що і для інших теж) телеканал «Еспресо TV» став зразком для розвитку в новинній галузі. На його прикладі ми можемо бачити, як з медіа, яке початково ставило за мету висвітлювати події Революції Гідності виросло щось більш масштабне та глобальне. Хоча, зазвичай як за схожий приклад наводять конкретних людей, ця історія також варта уваги.

Не дивлячись на втому та затримку потяга, яким мандрівники мали повертатися в Файне місто, емоції від насиченого дня залишилися якнайкращі: з присмаком кави та журналістської кухні.

P.S.: Студентський колектив спеціальності «Журналістика» висловлює подяку доценткам кафедри журналістики Білій Наталії Василівні та Кушнір Оксані Василівні за організацію поїздки та екскурсій.

Студентка групи Ж-24
Ірина Канюка