У медіашколі ТНПУ “В ЕТЕРІ” навчали мистецтва фотографії (ФОТО)

У медіашколі ТНПУ “В ЕТЕРІ”

навчали мистецтва фотографії

У середу, 29 березня, в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнаюка відбувся сьомий вебінар медіашколи “В ЕТЕРІ”. Головна тема заходу – “Фотографуй вдало, збільшуй аудиторію”. Організаторкою зустрічі була Йордан Ганна Мирославівна, кандидатка технічних наук, доцентка кафедри журналістики ТНПУ. В ролі першої спікерки виступала Юлія Іноземцева – журналістка онлайн-медіа “20 хвилин” і газети “RIA плюс”, студентка 4 курсу спеціальності “Журналістика” ТНПУ. Другою – Вікторія Кузьма – вебдизайнерка, SMM-спеціалістка факультету філології і журналістики, студентка 2 курсу спеціальності “Журналістика”.

Розпочалася zoom-зустріч із слів спікерок Юлії та Вікторії, де вони коротко познайомили нас зі своєю діяльністю, професіями та досвідом. Юлія Іноземцева розповіла про те, чому красива картинка в профілі соцмереж є важливою: “Згідно статистики дописи з фотографіями забезпечують залученість аудиторії в шість з половиною разів вище, аніж в дописах, де є тільки текст. Фотографія – відіграє справді важливу роль”, – сказала промовиця. Далі дівчина виділила п’ять причин поширення світлин у соцмережі Facebook, а саме:
  1. поділитися (або розважити) корисним контентом;

2. самопрезентація або ідентифікація інших людей;

3. розвиток відносин з іншими людьми;

4. самореалізація за допомогою фотографії;

5. поширення інформації про продукти, проблеми або бренди.

Слайд з презентації Юлії Іноземцевої

Фотографія – це спосіб звіту для аудиторії. В час повномасштабного вторгнення це стало дуже актуальним, тому що волонтери публікують фотозвіти з донатів, світлини бійців, які отримали допомогу”, – додала журналістка. Окрім цього, вона розповіла про платформу Pinterest, де користувачі можуть не лише здійснювати пошук фотографій, але й мають змогу створювати свій акаунт та публікувати власні фото для аудиторії. Дівчина показала правила композиції побудови кадру. Старшокурсниця провела інтерактив для учасників медіашколи, який полягав у визначенні помилок та недоліків фотографії, які демонстували на слайдах. Спікерка порушила проблему нестачі більд-редакторів в медіа.

“Більд-редактор – редактор з фотоілюстрацій. Людина, яка займається друком, описуванням, сортуванням фотографій. Тільки одна з десяти газет користується послугами більд-редактора”, – повідомила фотожурналістка.

Наступною виступала Вікторія Кузьма. Студентка розповідала, що для закріплення конкретної події або моменту нам потрібна життєва фотографія, профіль з трендовими візуалами. Для підтвердження цих слів Вікторія подала рейтинг українських інстаблогерів за версією сайту tochka.net. Вебдизайнерка проаналізувавши всеукраїнські інтернет-видання виокремила такі функції фотографії:

• ілюстування матеріалу;

• додаткова переконливість (візуальне підтвердження інформації);

• доповнення до тексту;

• демонстрація позиції автора;

• самостійне повідомлення.

Слайд з презентації Вікторії Кузьми.

Слайд з презентації Вікторії Кузьми

Завданням другого інтерактиву було дібрати правильний заголовок до фото, з яким учасники зустрічі успішно справилися. Модераторка також поділилася корисними додатками для обробки та редагування фото такими як: Koloro, Lightroom, Canva, Nichi, Phototastic.

Програми для редагування фото

Завдання з інтерактиву, що підготували спікерки

На кінець етеру Юлія Іноземцева зробила підсумок всієї поданої інформації та подякувала учасникам за увагу. Нагадаємо, що медіашкола “В ЕТЕРІ” – це майданчик для інтерактивного спілкування з фахівцями медіасфери. Це ваш початок до журналістського фаху!

Студентка групи Ж-14

Марія Майкович