Екскурсія студентів-журналістів ТНПУ у львівські медіа (ФОТО)

Екскурсія студентів-журналістів ТНПУ

у львівські медіа

Нещодавно студенти 1-4 курсів Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка спеціальності «Журналістика» разом із викладачами здійснили поїздку до міста Львова.

Група Ж-14 в потязі до Львова

Подорож розпочалась з походу на телерадіокомпанію «Перший Західний» (фото на заставці). Журналіст Володимир Ніжаловський надав змогу подивитися відділ, де працюють журналісти над своїми матеріалами та сюжетами, оглянути знімальний майданчик, апаратуру звукорежисерів, а також побачити радіостудію. Програмна директорка та ведуча «Радіо Перше» – Ярина Капітан, розповіла нам про специфіку роботи на радіо та чому обрала саме цей вид діяльності в ЗМІ: «Без картинки, лише звуком, можна передати шаленні емоції. З оперативністю і багатофункціональністю радіо не зможе зрівнятися жодне інше медіа», – зауважила ведуча.

Апаратна телеканалу Перший Західний

Апаратна телеканалу "Перший Західний"

Робоче_місце_радіоведучих_ТРК_Перший_західний

Робоче місце радіоведучих ТРК "Перший Західний"

Наступною зупинкою для студентів-журналістів стала найбільша регіональна радіомережа – «FM Галичина». Зустріла їх програмна директорка – Юла Бєльська. Вона поділилась своїм досвідом, розказала про шлях до радіо, який командний склад має радіомережа та якими якостями повинен володіти працівник радіо. Після цього викладачі разом зі своїми групами піднялись в радіостудію. Ведучий та звукорежисер Мирослав Височанський провів цікаві ігри на імпровізацію для студентів, а також всі змогли побачити, як відбувається вихід у прямий ефір.

Радіо FM Галичина

"Радіо FM Галичина"

На завершення був візит до загальноукраїнського інформаційного телеканалу «Еспресо. TV». Вражаючими були студії звукозапису та радіо, а ще студенти потрапили безпосередньо на прямий ефір та побували за лаштунками телевізійної кухні. Найбільш цікавим був огляд знімального приміщення в бомбосховищі медіахолдингу, де українські журналісти невпинно працювали й працюють під час повітряної тривоги. Укриття обладнане всім необхідним для проведення прямої трансляції телеефіру.

Робоча студія телеканалу Еспресо під час повітряної тривоги

Робоча студія телеканалу "Еспресо" під час повітряної тривоги

Дорогою додому журналісти першого курсу практикували ігри на імпровізацію Мирослава Височанського (складали речення лише на одну букву, говорили невпинно на конкретну тему), які додають впевненості під час публічних виступів, особливо коли немає підготовленого тексту.

Ця мандрівка була дуже насиченою. Кожен зміг вкотре переконатися, що його місце – журналістика. Своїм враженням поділився студент 1 курсу, групи Ж-14 Віктор Мурований: «На днях я з своєю групою побував у Львові. Поїздка мені дуже сподобалась, це було цікаво й пізнавально, ми побували на 2 телерадіоканалах і на одному радіо. Нам розказали і показали, як працюють журналісти над створенням контенту. Обійшовши всі студії, багато хто аж ніг не відчував – так ми находилися. Проте з відвідуванням каналів з’явилось більше уявлення про професію, як з технічної сторони, так і з практичної».

Щиро дякуємо доцентам кафедри журналістики Білій Наталії Василівні та Кушнір Оксані Василівні за організовану поїздку.

Марія Майкович, Катерина Ковалик

Фото Катерини Ковалик, Аліни Томашевської, Марія Майкович