Фортепіанна сецесія на факультеті мистецтв ТНПУ (ФОТО)

Фортепіанна сецесія

на факультеті мистецтв ТНПУ

В четвер, 30 березня 2023 року на факультеті мистецтв відбулася непересічна подія – Концерт-лекція за участю лауреата міжнародних конкурсів, доцента Національної музичної академії імені П. І. Чайковського, кандидата мистецтвознавства, піаніста Ігоря Рябова з нагоди 135-річчя від дня народження Василя Барвінського. У програмі концерту прозвучали: Цикл «Любов», 5 прелюдій та Соната До-дієз мажор у 3-х частинах.

Ігор Рябов – представник відомої мистецької родини, кілька поколінь якої присвятили своє життя фортепіанному виконавству та педагогіці. Не випадковим є його приїзд до Тернополя, на малу батьківщину Василя Барвінського, адже саме за ініціативи композитора, тоді директора Вищого музичного інституту ім. М. Лисенка, у 1928 році в Тернополі була відкрита  філія Інституту, сьогодні це – Дитяча музична школа № 1 імені Василя Барвінського.

Ігор Рябов про Василя Барвінського

Багато знакових подій відбулось цього дня. Вперше в Тернополі прозвучала монографічна програма з фортепіанних творів Василя Барвінського. Вперше прозвучав цикл «Любов», вперше в Тернополі була виконана Соната Василя Барвінського До-дієз мажор у трьох частинах. Присутні, затамувавши подих, дослухались до звуків роялю. Ігор Рябов володіє м`яким, шляхетним звуком, багатою палітрою тембрів – від прозорого, легкого, проте одухотвореного pianissimo до глибокого та об`ємного fortissimo у драматичних фрагментах. Виконавцю притаманне природнє фразування, тонке відчуття та темброве забарвлення багатопланової фактури, продумана драматургія як окремих п`єс, так і циклів в цілому. Піанізм виконавця наче створений для інтерпретації творів Василя Барвінського.

За роялем Ігор Рябов

Надзвичайно вишукано у виконанні Ігоря Рябова прозвучав цикл з п`яти прелюдій Василя Барвінського, у якому виконавець продемонстрував поетично-вдумливе та тонке прочитання нотного тексту. Автобіографічний цикл «Любов», озвучений як «антивоєнний», неначе відтворює духовний світ сучасних закоханих молодих людей, розділених кордонами війни. Виконання Сонати До-дієз мажор у трьох частинах, яка демонструє ранній період творчості композитора, засвідчує майстерність виконавця як інтерпретатора-драматурга. З лекційної частини Концерту присутні мали змогу дізнатись про маловідомі факти з життя та творчості композитора, піаніста, педагога Василя Барвінського.

На завершення концерту завідувач кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва професор Богдан Водяний вручив Ігорю Рябову Подяку ТНПУ імені В. Гнатюка, а також посвідчення стейкхолдера Освітньої програми 025 Музичне мистецтво. Побажаємо Ігорю Рябову нових творчих та педагогічних звершень.

Музика Барвінського об'єднує

Привід для діалогу

Висловлюємо вдячність організаторці зустрічі –  провідному фахівцю ректорату, асистентці кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва ТНПУ імені В. Гнатюка Олені Спольській.

Усім бажаємо миру, творчості і наснаги!

Кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри музикознавства