Повномасштабне вторгнення не перешкода, або  Захоплення студентки хіміко-біологічного факультету ТНПУ (ФОТО)

Повномасштабне вторгнення не перешкода,

або Захоплення студентки

хіміко-біологічного факультету ТНПУ

У час війни чимало людей зіткнулося з потребою звернутися до психолога, адже боротися із стресом, панікою та різними тривожностями буває ой як не легко. Ми розкажемо про студентку 2 курсу хіміко-біологічного факультету Христину Полянську, яка цікавиться психологією та нутріціологією для того, щоб в майбутньому допомагати людям. Про закулісся та розвиток майбутніх психологів, які лише починають свій шлях у цій сфері, читайте у нашому інтерв’ю.

Христе, чим саме тебе зацікавила психологія? Які психологічні теми тобі найбільше до вподоби?

– Все почалося в 9 класі, коли я взяла участь в олімпіаді із психології, до якої мене залучила шкільна психологиня. Якраз після конкурсу я захотіла більше дізнатися про характер, навички та поведінку людей. Також мене цікавили такі теми, як навчитися вчитися та як знайти мотивацію.

А які психологічні книги ти прочитала?

— Прочитала вже три книги, а саме: Пола Клейнмана «Психологія 101», Барбари Шер «Омріяне життя» та «Навчитися вчитися» від авторки Барбари Оклі.

За якими відомими психологами ти слідкуєш у мережі?

— Вже два роки як стежу за YouTube-каналом «Алла та щастя». Мені до вподоби те, наскільки доступно та круто Алла доносить інформацію. Вона є українською психологинею, хоча до повномасштабного вторгнення вела свій блог російською мовою. Також захоплююсь Спартаком, який доводить, що не варто судити за зовнішності, а варто заглянути всередину особистості. Він вміє доносити складні речі простою та доступною мовою. Окрім цього, спостерігаю за діяльністю українських дієтологинь та нутриціологинь серед них: Наталія Самойленко, Аніта Луценко і Світлана Фус.

Розкажи детальніше про нутриціологію? Що це таке?

— Це наука про правильне харчування, хороше самопочуття та про раціон споживання їжі. Це не зовсім наука про дієту чи її різновиди, як усі говорять. Нутриціологія вивчає здорове харчування. Мені цікаво стежити за різними нутриціологами та дієтологами. Подобається читати книги на цю тему. Дізнаватися більше про те, як можна складати власний раціон, розуміти, які проблеми із здоров’ям маю я, що спричинило це і які можуть бути наслідки. Крім того, мені імпонує вивчати теми пов’язані із плануванням індивідуального графіку, де є детальна інформація про те, що мені можна їсти, а що не варто. Цікаво досліджувати продукти, які є корисними та з яких мікроелементів і вітамінів складаються.

Студента 2 курсу хіміко-біологічного факультету Христина Полянська

Христе, як саме ти використовуєш психологічні знання в навчанні та своєму особистому житті?

— У книжці «Навчитися вчитися» були конкретні техніки за допомогою яких можна знайти для себе мотивацію, навіть у тих випадках, коли не маєш бажання нічого робити, а у тебе горять реченці з університету. До прикладу, можна переглянути мотиваційне відео, яке додасть натхнення для початку нових досягнень або ж даєш собі10 хв відпочинку, а після них приступаєш до виконання завдань. Ще одна цікава техніка полягає в тому, що нудну роботу я виконую зранку чи одразу після університету і поступово переходжу до тих задач, які мені більше до вподоби. Також нещодавно дивилася майстер-клас, як за допомогою нашого почерку розшифрувати характер людини. Звичайно, це ціла наука, яка є не менш складною, але мене це теж зацікавило, адже так хочеться знати, коли люди обманюють тебе, дивлячись прямо в очі. Крім того, ще є мова тіла за допомогою якої можна дізнатися більше про пози та рухи людей під час розмови.

Інтерв’юер – студентка групи Ж-24

Вікторія Кузьма