Викладачі кафедри географії та методики її навчання ТНПУ взяли участь у вебінарі на честь 160-річчя від дня народження П. Тутковського (ФОТО)
Викладачі кафедри географії
та методики її навчання ТНПУ
взяли участь у вебінарі на честь 160-річчя
від дня народження П. Тутковського

4 квітня 2023 року викладачі кафедри географії та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету взяли активну участь у вебінарі, присвяченому 160-річчю від дня народження П. Тутковського - українського геолога, географа і педагога.

. Вулиця П.Тутковського в Солом'янському районі Києва

Вулиця П.Тутковського в Солом'янському районі Києва

Внесок П. Тутковського в науку різнобічний. Він працював в усіх галузях науки про Землю. Його праці присвячено питанням мінералогії, палеонтології, регіональній і динамічній геології, геоморфології, фізичній географії, етнографії та етнології, гідрогеології, корисним копалинам, крає- і ландшафтознавству, природному районуванню, науковій бібліографії і термінології.

Учасники вебінару

Вчений-енциклопедист П. Тутковський залишив величезну наукову спадщину (понад 1350 праць). Як заповіт новим поколінням звучать слова вченого, що «ми повинні далі вивчати наші краєвиди, які мають важливий вплив на все наше господарство і побут».

Під час презентації

Павла Тутковського по праву вважають одним із фундаторів української географічної науки, кращим знавцем неорганічної природи України.

Науковий доробок П.Тутковського

Вебінар був організований Педагогічним музеєм України та Інститутом післядипломної освіти КУ імені Бориса Грінченка в рамках   реалізації онлайн-проєкту «Педагогічні вулиці на мапі Києва».

Спікери вебінару:

- Генадій Махорін -  відповідальний секретар Національної спілки краєзнавців України та автор багатьох краєзнавчих книг, викладач історії та політології, кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних наук, дослідник-краєзнавець (м.Житомир),

- Олександр Міхно, директор Педагогічного музею України,

- Оксана Матвійчук – доцент кафедри освітнього лідерства, Інститут післядипломної освіти КУ імені Бориса Грінченка

- Наталія Петрощук – доцент кафедри історичної та громадянської освіти, Інститут післядипломної освіти КУ імені Бориса Грінченка.

Кафедру географії та методики її навчання ТНПУ представляли учасники: проф. Леся Заставецька, доц. Наталія Таранова, доц. Богдан Гавришок, доц. Ольга Варакута, доц. Петро Дем’янчук, викл. Сергій Гулик, викл. Оксана Семеген.

Проф. Леся Заставецька