Кар’єрне консультування у «Бюро кар’єри» від здобувачів кафедри психології розвитку та консультування ТНПУ
Кар’єрне консультування
у «Бюро кар’єри» від здобувачів
кафедри психології розвитку
та консультування ТНПУ

Зовсім нещодавно стартував спільний проєкт "Бюро кар’єри", психологічної служби, кафедри психології розвитку та консультування та Центру освітніх та психологічних інтерактивних технологій «Професія. Кар’єра. Успіх».

В рамках консультаційної та виробничої практик, студенти та магістранти кафедри психології розвитку та консультування підготували та провели зустрічі у формі тренінгу з бажаючими.

Зокрема, було розглянуто такі теми: «Шлях до себе» та «Секрети успішної співбесіди».

На першому занятті учасники мали змогу пройти професійну діагностику та розглянути її практичні кейси. Вибір професії - один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. У сучасних умовах світ професій дуже рухливий: немала частина професій зникає, багато виникає нових спеціальностей, спостерігається масова перекваліфікація і т.д.

Співбесіда - є одним із важливих і вирішальних кроків на шляху до працевлаштування і у нас є  перевага - ми маємо можливість до неї всебічно підготуватися.

Під час тренінгу студенти дізналися як потрібно готуватися до проходження співбесіди, обговорили яким повинно бути ідеальне резюме, наскільки важливо чітко формулювати власні позиції та інтереси. Учасники усвідомили, що потрібно напрацьовувати особистий арсенал засобів мовлення (інтонації та змісту), навичок. Важливо чітко викладати свої думки та аргументувати власну точку зору.

За допомогою вправ навчились аналізувати найпоширеніші помилки в резюме та дізнались як можна вдосконалити його. Також розглянули такий важливий аспект, як самопрезентація і попрактикувались розповідати про себе найважливіше зі свого професійного (студентського) життя роботодавцю чи рекрутеру.

Ще одним із важливих етапів у підготовці до співбесіди є підготовка відповідей, оскільки більшість роботодавців ставлять часто подібні запитання, тому ми використали можливість під час тренінгу підготуватись до них, при цьому зачепили як типові запитання, так і нестандартні та навіть незручні.

Під час тренінгу панувала дуже доброзичлива атмосфера, учасники ділились досвідом та прикладами з власного життя, були активно включеними в роботу та пізнання нового досвіду.

Вдячні "Бюро кар’єри" та усім учасникам спільного проєкту за унікальну можливість зростати особистісно та професійно.

магістрантка факультету педагогіки і психології,
кафедри психології розвитку та консультування
Ірина МАРЧУК