У ТНПУ відбулося засідання програмної ради ОНП Науки про Землю (рівня PhD) (ФОТО)

У ТНПУ відбулося

засідання програмної ради

ОНП Науки про Землю (рівня PhD)

5 квітня 2023 року відбулось засідання програмної ради ОНП Науки про Землю третього освітньо-наукового рівня (рівня PhD) в онлайн форматі.

В засіданні взяли участь:

гарант ОНП – проф. Леся Заставецька, завідувач кафедри географії та методики її навчання;

представники групи забезпечення ОНП:

- доц. Надія Стецько,  кафедра геоекології та методики викладання екологічних дисциплін;

- завідувач кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін – проф.Любомир Царик;

зовнішні стейкхолдери:

- П’ятківський Ігор – в.о. начальника Управління  екології та природних ресурсів Тернопільської ОВА;

- Кучерка Володимир - начальник авіаметеорологічної станції цивільної (АМСЦ) Тернопіль IV розряду;

внутрішні стейкхолдери:

- Кузик Ігор – випускник ОНП Науки про Землю (рівня PhD), асистент кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін;

здобувачі:

- Царик Володимир – здобувач ОНП першого року навчання;

- Кульчицький Роман - здобувач ОНП першого року навчання;

викладачі кафедри географії та методики її навчання:
доц. Наталія Таранова, викл. Оксана Семеген.

Учасники програмної ради ОНП Науки про Землю (PhD)

Фото на заставці - виступає гарант ОНП проф. Л. Заставецька

На початку зустрічі виступила гарант ОНП проф. Леся Заставецька, яка підкреслила важливі напрями сучасного функціонування програми: практико-орієнтований підхід у навчанні та викладанні ОК, необхідність посилення формування цифрової компетентності у здобувачів, вільне володіння іноземною мовою, на що спрямовані окремі ОК і це суттєво підсилює програму.

Стейкхолдер Ігор П’ятківський зазначив на необхідності оновлення змісту окремих ОК, які вивчають природоохоронну діяльність, у плані ознайомлення здобувачів із новітніми напрямами законодавчої бази країн ЄС, посилення цифрової компетентності здобувачів під час використання ними спеціалізованих комп’ютерних програм щодо моніторингу навколишнього середовища.

Стейкхолдер ОНП  Ігор П'ятківський

Стейкхолдер ОНП  Ігор П'ятківський

Стейкхолдер Володимир Кучерка докладно ознайомив учасників зустрічі із роботою авіаметеорологічної станції цивільної (АМСЦ) Тернопіль і можливостями використання її ресурсів для наукових досліджень.

Проф. Любомир Царик наголосив на необхідності залучення стейкхолдерів та роботодавців для реалізації освітнього процесу на ОНП Науки про Землю (рівня PhD).

Представник групи забезпечення ОНП доц. Надія Стецько наголосила на практико-орієнтованому навчанні для якісної підготовки фахівця з Наук про Землю.

Доповідає член групи забезпечення ОНП доц. Надія Стецько

Внутрішній стейкхолдер асист. Ігор Кузик акцентував увагу на необхідності посилення роботи із здобувачами програми щодо їх обізнаності із засадами академічної доброчесності

Внутрішній стейкхолдер ОНП Ігор Кузик

Доц. Наталія Таранова відзначила багаторічну плідну співпрацю кафедри географії та методики її навчання у плані практичної підготовки із АМСЦ Тернопіль.

Участь в обговоренні ОНП доц. Наталія Таранова

За результатами обговорень були складені рекомендації щодо удосконалення ОНП Науки про Землю та реалізацію освітнього процесу на ній.

Л.Заставецька