Навчальна практика у Науковій бібліотеці ТНПУ імені Володимира Гнатюка (ФОТО)

Навчальна практика

у Науковій бібліотеці ТНПУ ім.В.Гнатюка

Завершився перший етап навчальної (бібліотечно-архівної) практики студентів першого курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Реставраційні роботи складаються з багатьох етапів, першим з яких є передпроектний аналіз об’єкту, а саме: збір історичних даних про об’єкт, візуальний огляд та оцінка стану об’єкту, дослідження матеріалів та конструкцій, оцінка технічної можливості та економічної доцільності, розробка концепції реставрації та стратегії дій. У цьому переліку складових збір історичної довідкової інформації є первинним і надзвичайно важливим кроком у процесі реставрації пам’ятки.

Історична довідка виконується на основі науково-дослідної роботи, яка включає історико-архівні та бібліографічні дослідження, що мають на меті виявлення, збір, систематизацію і вивчення письмових та ілюстративних матеріалів і документів. Саме ці завдання виконували наші студенти на базі Наукової бібліотеки ТНПУ імені Володимира Гнатюка.

Робота з електронними каталогами

Під час практики бакалаври ознайомились з структурою бібліотеки, її фондами, правилами роботи. Отримали цілий ряд рекомендацій як працювати з картотекою, в тому числі в електронному форматі. Також було організовано роботу з фондами ТОУНБ. Студентам вдалось знайти і опрацювати значну кількість літературних джерел для виконання індивідуальних завдань. Але найголовніше – вони отримали знання щодо процесу пошуку інформації.

У відділі комплектування фонду та інформаційно-бібліографічного обслуговування

Пошук джерел буває нелегким, але професійні бібліографи завжди допоможуть

Зал рідкісної та цінної літератури

У ТОУНБ

Це перший досвід такої практики наших студентів і було надзвичайно приємно співпрацювати з працівниками нашої бібліотеки. Щиро дякуємо усім і, зокрема, Світлані Богданівні Тененьській за організацію роботи, цікаві екскурсії та корисні рекомендації.

Керівник практики,

асистент кафедри образотворчого мистецтва,

дизайну та методики їх навчання

Надія СЛОБОДНА