Педагогічний досвід студентів факультету мистецтв ТНПУ в часі війни (ФОТО)

Педагогічний досвід

студентів факультету мистецтв ТНПУ

в часі війни

Нещодавно на факультеті мистецтв ТНПУ ім В. Гнатюка відбулася підсумкова конференція з педагогічної практики  для магістрантів спеціальності СОММ-11 і зСОММ-11 (Музичне мистецтво). Вони удосконалювали свій досвід вчителя мистецтва і християнської етики у Тернопільському академічному ліцеї "Генезис", Тернопільській ЗОШ №16 ім.В.Левицького  та 6 загальноосвітніх  школах І-III ступенів Тернопільської області.

Кожний день педагогічної практики у ситуації нинішньої війни за Україну виявився для майбутніх учителів справжнім випробуванням. Незважаючи  на труднощі екстремально змішаного формату (воєнної дистанційки), вони реалізували проєкт концептуального дизайну  гібридної   духовно-мистецької освіти у  постцифровому просторі – задля збереження «живого» спілкування душ.

Розуміння  місії сучасного вчителя – авторитетного чарівника своєї справи, ентузіаста-попутчика, який самовіддано супроводжує своїх вихованців-мандрівників у відповідальному паломництві до «свого стрітення» – спонукала  практикантів до олюднення «цифри» в естетиці і артпрактиці. Тобто їх намір прокачати свої навички модерування Zoom-уроків ( реалізації інструментів, лайфхаків та практичних кейсів) був зумовлений бажанням надихнути сучасного номада на співтворчу ціннісну орієнтацію у сучасному цифровому світі–на засадах конструктивної критики.

Фото на заставці - "Спробуємо
стати Джорджем Преслі і «оживити»  відомі шедеври. Хто перший  зробить крок в аддитивне мистецтво? Урок веде Атаманчук Е."

«Сердечна» дискусія про роль ексцентрики  в  нашому житті (тема уроку: «Музика в цирку».  Мелінішин Ю.)

«Сердечна» дискусія про роль ексцентрики  в  нашому житті. Тема уроку: «Музика в цирку», Мелінішин Ю.

«Проходимо» дивний синтоїстський шлях від храмових обрядів до мистецтва паперової пластики (тема уроку: «Японський театр. Кікцьо М.).

«Проходимо» дивний синтоїстський шлях від храмових обрядів до мистецтва паперової пластики. Тема уроку: «Японський театр», Кікцьо М.

Що є смиренність для кожного з вас? А головне– задля чого? (урок з християнської етики веде Кінаш О.)

Гра «Афіша до театральної вистави» (урокз мистецтва проводить Голояд  Т.

Гра «Афіша до театральної вистави» (урокз мистецтва проводить Голояд  Т.

Логічним продовженням цієї місії постала організація і участь магістрантів-практикантів у виховних заходах – спільному молитовному подвигу Хресної дороги. Це постало безпрецедентним чинником запалити вогник покаяння у зболеному серці сучасного підлітка, а прилучення його до інтонованої молитви спонукала простерти руку для прийняття благодаті Божої на шляху до оновлення душі.

У церкві Покрови Пресвятої Богородиці (м.Тернопіль)

У церкві Покрови Пресвятої Богородиці, м.Тернопіль

Учнівський хор під орудою Голояд Т.  у церкві Всіх Святих   (м. Скалат)

Учнівський хор під орудою Голояд Т. у церкві Всіх Святих, м.Скалат

Ці  події стали для кожного початком оновленої Віри, відродженої Надії, мужньої Любові. Без сумніву: якщо є Голгофа - буде й Воскресіння!

Методист Кондрацька Л.А.