У медіашколі “В ЕТЕРІ” ТНПУ говорили про права та обовʼязки журналіста (ФОТО)
Щоб не потрапити в халепу,

журналісти мають бути уважними

та відповідальними в своїй роботі”, –

у медіашколі “В ЕТЕРІ” ТНПУ

говорили про права та обовʼязки журналіста

У середу, 12 квітня, відбувся черговий вебінар онлайн-медіашколи «В ЕТЕРІ» на тему: «Права та обов'язки журналіста: як не потрапити в халепу». Модератор зустрічі –  кандидат історичних наук, доцент кафедри журналістики Гуцал Петро Зеновійович.

Права та обов'язки журналіста та як не потрапити в халепу_ - про це говорили в медіашколі ТНПУ _В ЕТЕРІ

Заняття розпочала студентка 2 курсу ТНПУ спеціальності «Журналістика» Вероніка Ващак, на тему: «Права та обов'язки журналіста». «Журналіст – це дзеркало суспільства, він повинен відображати дійсність», – розповіла спікерка. Вероніка зазначила, що здійснюючи свою діяльність на засадах професійної самостійності, журналіст використовує права та виконує обов’язки, передбачені Законом України «Про інформацію» та Законом України «Про друковані засоби масової інформації в Україні». Спікерка розповіла про права та обов'язки журналіста.

Виступ спікерки Вероніки Ващак

Вероніка Ващак розповідає про права журналіста

Ще одна спікерка Світлана Городецька –  SMM-спеціалістка кафедри журналістики ТНПУ, студентка 2 курсу ТНПУ спеціальності «Журналістика», розповідала читачам: «Як не потрапити в халепу». «Щоб не потрапити в халепу, журналісти мають бути уважними та відповідальними в своїй роботі. Вони повинні пам'ятати про свої права та обов'язки, дотримуватися етики та правил професії, не піддаватися на провокації та зберігати професійну незалежність», – зазначила Світлана.

Презентація спікерки Світлани Городецької

Спікерка розповіла про Кодекс етики українського журналіста та випадки порушень кодексу: «Кодекс містить 19 статей, а випадки порушення розглядає Комісія з журналістської етики». На кінець Світлана підсумувала: «Дуже важливо дотримуватися професійної етики та стандартів журналістики, а також бути обережним і уважним у своїй роботі. Якщо ви дотримуєтеся цих порад та звертаєте увагу на деталі, то можете уникнути багатьох халеп та зберегти свою репутацію як професіонала».

«Дуже дякую, вам, за чудовий, доступний, цікавий та корисний матеріал, який згодом пригодиться», – написала одна з слухачок вебінару Оксана.

Нагадаємо, що онлайн-медіашкола «В ЕТЕРІ» – освітній проєкт кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, метою якого є надати можливість старшокласникам та усім охочим спробувати себе в ролі журналіста й опанувати основи медіадіяльності.

Студентка групи Ж-24

Городецька Світлана