ТНПУ на Всеукраїнському круглому столі «Актуальні питання математики та методики її викладання» (ФОТО)

ТНПУ на Всеукраїнському круглому столі

«Актуальні питання математики

та методики її викладання»

21 квітня 2023 року викладачі кафедри математики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, учителі математики Тернополя долучилися до всеукраїнського круглого столу «Актуальні питання математики та методики її викладання», який проходив на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Засідання круглого столу відбулося завдяки тісній співпраці деканів фізико-математичних факультетів, завідувачів кафедр математики Оксани Жерновникової,  Дмитра Євгеновича Бобилєва, Ганни Гоменюк та професорів педагогічних університетів Харкова, Києва, Кривого Рогу та Тернополя.

Засідання круглого столу відбулося завдяки тісній співпраці деканів фізико-математичних факультетів, завідувачів кафедр математики Оксани Жерновникової,  Дмитра Євгеновича Бобилєва, Ганни Гоменюк та професорів педагогічних університетів Харкова, Києва, Кривого Рогу та Тернополя.

До учасників круглого столу звернувся з вітальними словами декан  фізико-математичного факультету, доцент Мирон Громяк.

Він привітав учасників з світлим тижнем та побажав наснаги у обговорені важливих проблем методики навчання математики.

Декан  фізико-математичного факультету ТНПУ доцент Мирон Громяк

У ролі модератора круглого столу виступила Жерновникова Оксана Анатоліївна, завідувачка кафедри математики Харківського національного педагогічного університету ім.Г.С.Сковороди.

На круглому столі було заслухано та обговорено чимало доповідей. Серед них виступили стейкхолдери спеціальності Середня освіта (Математика):

1) Штокало Марія Леонідівна, учитель вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільської спеціалізованої школи I-III ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов представила доповідь на тему "Сучасний формат освіти: математика та диджиталізація";

Штокало Марія Леонідівна представила доповідь на тему "Сучасний формат освіти: математика та диджиталізація"

2) Возна Марія Степанівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист ЗОШ І-ІІІ ст. №23 м. Тернополя представила доповідь на тему "Проблеми сучасної шкільної математичної освіти та підготовка вчителя".

Надзвичайно цікавими були доповіді й інших учасників.

Возна Марія Степанівна представила доповідь на тему "Проблеми сучасної шкільної математичної освіти та підготовка вчителя"

Про формування 4К-компетентностей учнів засобами дослідницької діяльності розповіла Желтуха Тетяна Валентинівна, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, учитель математики Криворізького Покровського ліцею.

«Математичне моделювання як педагогічна технологія» (Астаф’єва Марія Миколаївна, доцент кафедри математики і фізики Київського університету імені Бориса Грінченка).

Інтегроване навчання як основна складова STEM-освіти (Пилипенко Ольга Сергіївна, аспірантка КДПУ, викладач комп’ютерних дисциплін та математики і викладач фізики Пиріжок Ольга Геннадіївна з Відокремленого структурного підрозділу «Криворізький фаховий коледж Державного університету економіки і технологій»).

Telegram-канал учителя математики: вчимося розв’язувати задачі (Калугін Руслан Юрійович, аспірант Криворізького державного педагогічного університету, виступив з повідомленням).

Організація ефективного інформаційно-освітнього простору в умовах дистанційного навчання з математики (Гордієнко Оксана Володимирівна, викладач математики, голова циклової комісії математики та інформатики Харківського радіотехнічного коледжу).

Актуальні проблеми дистанційного навчання з математики у ЗЗСО України в умовах воєнного стану (Луценко Марія Вікторівна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель математики та інформатики Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №140 Харківської міської ради Харківської області).

Inquiry-bazed learning для формування у школярів математичної компетентності (Груздьова Катерина Ігорівна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 111 Математика Київського університету імені Бориса Грінченка, учитель математики спеціалізованої (з поглибленим вивченням англійської мови) школи №129 м.Києва).

Візуалізація вивчення елементів комбінаторики в сучасному ШКМ (Бабак Олена Миколаївна, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (математика) Харківського національного педагогічного університету ім.Г.С.Сковороди).

Проблема чотирьох фарб (Курганський Андрій Романович, здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (інформатика) Харківського національного педагогічного університету ім.Г.С.Сковороди).

Нові підходи до вивчення математики у Державному стандарті профільної освіти (Простакова Юлія Сергіївна, доцент кафедри математики Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди; співрозробник Державного стандарту профільної освіти).

З заключним словом виступила в. о. завідувача кафедри математики та методики її навчання Ганна Гоменюк, яка подякувала за співпрацю та відзначила надзвичайно високий рівень доповідей колег.

Вистула в. о. завідувача кафедри математики та методики її навчання Ганна Гоменюк, яка подякувала за співпрацю та відзначила надзвичайно високий рівень доповідей колег.

Виступила в. о. завідувача кафедри математики та методики її навчання Ганна Гоменюк, яка подякувала за співпрацю та відзначила надзвичайно високий рівень доповідей колег

В. о. завідувача кафедри математики

та методики її навчання

Ганна ГОМЕНЮК