На закритті  медіашколи «В ЕТЕРІ» у ТНПУ відбулася фахова дискусія (ФОТО)

На закритті  медіашколи «В ЕТЕРІ» у ТНПУ

відбулася фахова дискусія

У середу, 26 квітня, відбулось закриття цьогорічної медіашколи «В ЕТЕРІ». Модерували захід авторки та керівниці освітнього проєкту: кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики ТНПУ Галина Синоруб та  кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики ТНПУ Наталія Біла.

«За три роки медіашколу «В ЕТЕРІ» закінчили понад 200 учасників із різних регіонів України: Києва, Дніпра, Миколаєва, Одеси, Івано-Франківська, Львівської та Тернопільської областей», – зазначила Галина Синоруб. Організаторка розповіла про тематику вебінарів та закцентувала на важливості майбутніх абітурієнтів заглибитися в професію, відчути «чи подобається це мені, чи моє це». Саме таку можливість дає медіашкола «В ЕТЕРІ».

Організаторки освітнього проєкту Галина Синоруб та Наталія Біла

Із вітальним словом виступив ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор Буяк Богдан Богданович.

Вітальне слово ректора ТНПУ Буяка Богдана Богдановича

«Проєкт кафедри журналістики – медіашкола «В ЕТЕРІ» зійшов на орбіту університської спільноти яскраво й одразу. Добре, коли викладацько-студентський симбіоз породжує такі продукти», – зауважив очільник ТНПУ.

«Медіашкола «В ЕТЕРІ» – проєкт, що допомагає нам комунікувати з творчою та креативною молоддю, яка визначається у своїй майбутній професії або хоче її змінити. Родзинкою школи є те, що спікери – наші студенти, які презентують здобуті знання, навчаючись за освітньою програмою 061 Журналістика», – зауважила у своєму виступі докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри журналістики ТНПУ Поплавська Наталія Миколаївна.

Завідувачка кафедри журналістики Наталія Поплавська розповідає про функціонування медіашколи

«Такі медіашколи, як «В ЕТЕРІ», «Школа універсального журналіста» необхідні для того, аби молодь свідомо обирала журналістику та ставала професіоналами своєї справи. Адже журналістика – це фах, до потрібно ставитись серйозно», – наголосив Віталій Голубєв – український журналіст, медіатренер, громадський діяч, секретар Національної спілки журналістів України, засновник Школи універсального журналіста та всеукраїнського конкурсу «Я – журналіст!» (м. Рівне).

Гість фахової дискусії медіатренер Віталій Голубєв.

Гість фахової дискусії медіатренер Віталій Голубєв

У межах закриття школи було організовано зустріч учасників із медійниками. Модерувала
фахову дискусію «Сучасна журналістика: виклики та перспективи» доцентка кафедри журналістики ТНПУ Наталія Біла. Вона  привітала учасників та представила присутніх гостей: Марію Пачковську – директорку медіастудії «Файне місто» (м. Тернопіль), Юлу Бєльську – програмну директорку радіо FM «Галичина», ведучу ранкового шоу «Легкі на підйом» (м. Львів), Ольгу Салабай – випускову редакторку та ведучу новин радіо FM «Галичина» (м. Львів), Христину Луцик – військову кореспондентку та волонтерку БО «Vatra» (м. Київ), Тетяну Скибу – ведучу, кореспондентку «TV-4» (м. Тернопіль), Оксану Рогачук – smm-спеціалістку, авторку YouTube проекту «На «Ти» чи на «Ви»?» (м. Львів), Анастасію Кисіль – випускову редакторку теленовин, ведучу радіоновин «Суспільне: Тернопіль» (м. Тернопіль), Юлію Іноземцеву – журналістку онлайн-медіа «20 хвилин» і газети «RIA Плюс» (м. Тернопіль), Назарія Голуба – кореспондента відділу новин та інформації телеканалу «ТV-4» (м. Тернопіль) та попросила медійників окреслити виклики професії в умовах війни й зазначити перспективи журналістики.

«Рука журналіста має бути завжди на пульсі, адже це велика відповідальність, особливо під час війни. Зараз необхідно бути збалансованим, об’єктивним і креативним у своїх текстах, оскільки середньостатистичний читач готовий сприймати інформацію протягом 30 секунд”, – зауважила Марія Пачковська.

Програмна директорка радіо FM «Галичина» Юла Бєльська розповідала про зміни радіоефіру, пов’язані з війною: «Більшість розважальних програм замінили на серйозні. Однак, має бути баланс між негативом і позитивом». Випускова редакторка та ведуча новин радіо FM «Галичина» Ольга Салабай розказала про співпрацю українських журналістів із закордонними медіа та певні обмеження щодо публікації фото, відеоконтенту.

Військова кореспондентка Христина Луцик розповіла про ризики в роботі журналіста у зоні бойових дій.

Тележурналістка Тетяна Скиба зазначила, що головний виклик для журналіста під час повномасштабної війни – зібрати інформацію та велике емоційне навантаження.

Авторка YouTube проекту «На «Ти» чи на «Ви»?» Оксана Рогачук розповіла про трансформацію традиційних медіа й популяризацію контенту на різних інформаційних платформах.

Журналістка «Суспільного»  Анастасія Кисіль акцентувала на роботі колективу редакції під час війни. «Більшість колег виїхали або переселились, що змусило інших журналістів виконувати їх обов’язки. Оскільки знаходимось на зв’язку 24/7, то ми змушені максимально допомагати один одному. Це протидія професійному вигоранню», – зауважила медійниця.

Журналісти Юлія Іноземцева та Назарій Голуб зосередили увагу аудиторії на важливості конструктивної журналістики та медіаграмотності в умовах війни.

Наприкінці зустрічі до слова запросили учасницю освітнього проєкту, ученицю 9 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №18 – Оксану Губяк: «Щиро дякую за здобуті знання в медіашколі, адже я дізналася багато нової інформації і тепер впевнена на 100 відсотків, що оберу професію журналіста. Всі викладачі, спікери, студенти – кваліфіковані люди, з якими було надзвичайно комфортно спілкуватися та переймати їхній досвід. Із нетерпінням чекаю наступного року, щоб знову долучитися до занять медіашколи».

З учасницею медіашколи, ученицею ЗОШ №18 Оксаною Губяк.

З учасницею медіашколи, ученицею ЗОШ №18 Оксаною Губяк

Студенти групи Ж-14