На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ відбувся науково-освітній семінар «Люди і природа в умовах війни»
На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ
відбувся науково-освітній семінар
«Люди і природа в умовах війни»

27 квітня 2023 року студенти та викладачі хіміко-біологічного факультету взяли активну участь у семінарі «Люди і природа в умовах війни» з циклу «Фізіологія життя». Захід організували і провели викладачі кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін, доценти Олена Волошин та Галина Гуменюк.

З доповіддю на тему «Стрес: саногенний і патогенний впливи на людину» виступила Наталія Волотовська, доктор медичних наук, доцент Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, член Національних спілок письменників та журналістів України. У своїй доповіді Наталія Волотовська дала детальну характеристику впливу війни, як стресогенного фактору, на здоров’я організму і його функціональний стан.

Наталія Волотовська виступила з детальною характеристикою саногенного і патогенного впливу стресу на людину
Наталія Волотовська виступила з детальною характеристикою
саногенного і патогенного впливу стресу на людину

Доцент Олена Волошин і студентка 3-го курсу Олена Мостецька свої виступи присвятили аналізу фізіологічних механізмів і біологічного значення стресу. Особливу увагу було зосереджено на причинах розвитку віддаленої реакції на стрес у вигляді посттравматичного стресового розладу та його можливих наслідках для організму і впливу на поведінкові реакції.

Олена Волошин у своєму виступі аналізує причини розвитку і можливі наслідки посттравматичного стресового розладу
Олена Волошин у своєму виступі аналізує причини розвитку
і можливі наслідки посттравматичного стресового розладу

«Захист слабшого - ознака сильного». Такою була тема виступу студенток 3-го курсу Ярини Колодій і Яни Кострець, які представили присутнім на семінарі матеріали з прикладами взаємного порятунку людей і тварин у тяжких умовах війни. У розповіді було наведено фізіологічне обґрунтування позитивного впливу для людини від спілкування з тваринами, важливість емпатії і гуманного ставлення до живої природи.

Про взаємний порятунок людей і тварин у тяжких умовах війни розповіли Ярина Колодій і Яна Кострець

З доповіддю на тему: «Вплив російської агресії на екологію України» виступила студентка 4-го курсу Вапляк Лідія. Особливу увагу було зосереджено на сучасному стані тимчасово окупованих біосферних заповідників «Асканія Нова» та «Чорноморського біосферного заповідника».

Студентка хіміко-біологічного факультету Лідія Вапляк

В обговоренні проблемних питань, пов’язаних з впливом війни на здоров’я та функціональний стан організму людини, наслідках воєнних дій для тваринного і рослинного світу України, її екології взяли активну участь студенти 1-4 курсів і викладачі хіміко-біологічного факультету.

Кандидати біологічних наук, доценти Волошин О.С., Гуменюк Г.Б.